Eco.com;Valentino Rossi;Moto GP;Marc Marquez;Austini Nagydíj;

2015-04-14 07:56:00

Csak a sajttájon látom Márquezt, mert gyors!”

Ezúttal már nem hibázott a Moto GP kétszeres címvédője, így a vártnál is simábban nyerte meg a 2015-ös szezon második futamát Marc Márquez. A spanyol csodamotoros a futam közepétől folyamatosan elhúzott ellenfeleitől, és 46. királykategóriás versenyén a 20. futamgyőzelmét aratta.

Mögötte két olasz, Andrea Dovizioso és Valentino Rossi végzett, akik késhegyre menő csatát vívtak ismét, ám a katari versennyel ellentétben most előbbi végzett előkelőbb helyen. A kilencszeres világbajnok Rossi 198. dobogós helyezését érte el, ráadásul jelenleg ő vezeti a világbajnokságot.

A többi versenyen is volt izgalom bőven. A Moto3-ban a pole pozícióból induló brit Danny Kent egészen simán szerezte meg a győzelmet, ám mögötte elképesztő küzdelem alakult ki a fiatalsági korrekordot felállító Fabio Quartararo és a „nagy öreg” Efrén Vázquez között, amit a francia ifjú nyert meg végül egy tizeddel.

A Moto 2-ben szintén brit győzelem született: a 2013-ban a Supersportban világbajnoki címet szerző Sam Lowes élete első sikerét érte el a gyorsaságiak között. A brit végig ragyogóan versenyzett, és csak megszorítani tudta őt meg Johann Zarco és Álex Rins. Mindenesetre a spanyol motorosok teljesítménye feljavult Katar óta, hiszen a múltkori dobogómentes versenyhétvége után Austinban már három pódiumos helyet csíptek meg.

Ők mondták

Marc Marquez (spanyol, Honda): „Tudtuk, hogy erősek leszünk itt, de az időjárás azért okozott némi feszültséget bennem. Amikor láttam, hogy nem fog esni, megnyugodtam, és tudtam, mindent bele kell adnom, nem engedhetem ki ezt a lehetőséget a kezeim közül.”

Andrea Dovizioso (olasz, Ducati): „Hiányzik még egy-két dolog ahhoz, hogy valóban minden versenyen esélyesek legyünk. Harcban vagyunk a bajnokságért. Jóval előbbre tartunk a vártnál, mesébe illő munkát végez a csapat.”

Valentino Rossi (olasz, Yamaha): „Ezen a futamon is beigazolódott, hogy a Ducatik nagyon erősek, mindkét versenyzőt beleértve. Márquez viszont nagyon gyors, nem véletlen, hogy általában csak a sajtótájékoztatón látom őt vasárnap.”

Austini Nagydíj végeredménye
MOTO3
1. Danny Kent (brit, Honda) 41:32.287, 2. Fabio Quartararo (francia, Honda) + 8.532, 3. Efrén Vázquez (spanyol, Honda) + 8.652.
A vb állása: 1. Kent 41, 2. Enea Bastianni (olasz, Honda) 33, 3. Quartararo és Vázquez 29-29.
MOTO 2
1. Sam Lowes (brit, Speed Up) 41:45.565, 2. Johann Zarco (francia, Kalex) + 1.999, 3. Álex Rins (spanyol, Kalex) + 4.622.
A vb állása: 1. Rins 29, 2. Zarco 28, 3. Lowes és Jonas Folger (német, Kalex) 25-25.
MOTOGP
1. Marc Márquez (spanyol, Honda) 43:47.150, 2. Andrea Dovizioso (olasz, Ducati) + 2.354, 3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) + 3.120.
A vb állása: 1. Rossi 41 pont, 2. Dovizioso 40, 3. Márquez 36.