Tollár ugyanis csak ideiglenes, féléves megbízott kinevezést kapott bár Bakondi szerint a két ügynek semmi köze egymáshoz. A mellékállás ügyében a Központi Nyomozó Ügyészségnek a hét közepéig kell döntenie Árok Kornél volt tűzoltó-szakszervezeti vezető bejelentéséről, hogy annak alapján összeférhetetlenség, illetve okirat-hamisítás gyanújával indít-e nyomozást.
A leköszönő Bakondi György a Belügyminisztérium tavalyi évértékelőjén. FOTÓ: Népszava
Beismerésként értékelte az Origónak az MSZP-s Harangozó Tamás, hogy a múlt héten az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága olyan - vélhetően az OKF-et felügyelő Belügyminisztériumnál készült - összegző módosító javaslatot nyújtott be a testületnek, amely a hivatásos állomány vezetőit érintően kiterjesztette volna a főálláson kívüli egyéb munkaviszony létesítésének lehetőségeit. A tervezet megnyitotta volna a lehetőséget az előtt, hogy a rendvédelmi szervek állományának vezető beosztású tagjai is gazdasági társaságok vezető tisztségviselői lehessenek. A bizottság kritizálta a tervezett módosítást, amivel meggyőzhette a kormánypárti többséget is, mert az összegző módosító javaslat vonatkozó részét az eredetitől eltérő tartalommal fogadták el. Tollár a tűzoltóautók gyártásával, felújításával foglalkozó BM Heros Zrt. igazgatósági elnökeként dolgozott 150 ezer forintért, de ott dolgozik négy másik OKF-vezető is. A Belügyminisztérium szerint nem összeférhetetlen, ha valaki OKF-vezetőként gazdasági társaságban vállal tisztséget, de Tollár ennek ellenére lemondott mellékállásáról, amit most ő maga jelentett be.
Pintér Sándor belügyminiszter a Magyar Érdemrend középkeresztje a csillaggal katonai tagozata kitüntetést adományozza Bakondi György leköszönő főigazgatónak. MTI Fotó: Máthé Zoltán