Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter kijelentette: a fejlesztéspolitika tekintetében is áll minden vizsgálat elé a kormány. Nem látják akadályát, hogy az EU a 2007 és 2014 közötti időszak elszámolásával kapcsolatban a jelenleginél sokkal részletesebb vizsgálat alá vonja az országot, mert a kormány szerint is bőségesen van mit vizsgálni (Szakértők szerint az Altus megbízása nem erre a ciklusra szól, de ha a kancelláriaminiszter által ajánlatot vizsgálnák, akkor az lehetne a kifogás, hogy annak első éveiben a szocialisták voltak kormányon.) Lázár János azzal érvelt, hogy az EU nem gondolta végig a döntést, ezért tájékoztatni fogják a bizottságot arról, hogy Gyurcsány Ferenc ma is aktív képviselő.
Megszólalt az ügyben a CÖF-CÖKA is, arra kíváncsiak, hogy kik bírálták el az Altus pályázatát, de követelik a beadott pályázatok bemutatását, valamint az értékeléssel összefüggő összes adat közzétételét is Brüsszeltől, és ezért levelet is írtak Jean-Claude Junckernek.
Nem hajt végre viszont auditálási és ellenőrzési feladatokat az Európai Bizottság megbízásából az Altus – közölte a BruxInfo érdeklődésére hétfőn a regionális politikai szóvivő, Jakub Abramowicz hozzátette, hogy az Altus egy nemzetközi konzorcium vezetőjeként egy olyan tanulmány elkészítéséről írt alá szerződést még 2014 márciusában Brüsszellel, amelynek célja, hogy áttekintést adjon a 2014 és 2020 közötti kohéziós politika új rendelkezéseinek mind a 28 tagállamban történő végrehajtásáról.
„Az Altus-féle konzorcium nyújtotta be az európai és a magyar adófizetők számára legelőnyösebb ajánlatot, ezért kapta meg a szerződést” – jelentette ki a Bizottság szóvivője. (Semmilyen szabály nem tiltja az együttműködést egy céggel, ami egy korábbi miniszterelnök vagy más politikai vezető érdekeltségébe tartozik.) A szerződés a megbízatásra 2016-ig szól és természetesen nem bontják fel.