hoki;Rich Chernomaz;Divízió I/A világbajnokság;” Ivano Zanatta;

2015-04-23 07:55:00

Történelmi diadal

Mintha hazai környezetben játszott volna a magyar jégkorong válogatott a Divízió I/A világbajnokságon az olaszok ellen, a 3. fordulóban: 4-1-es győzelmünket több százan ünnepelték a krakkói hokistadionban. 37 év után győztük le az azzurrit. A győzelem rendkívül fontos az esetleges feljutás szempontjából.

Parádés első harmadot mutatott be Rich Chernomaz együttese az esélyesebbnek vélt olaszok ellen a jégkorong világbajnokság sorsdöntőnek nevezett mérkőzésén, ami azért nagy szó, mert ellenfeleink tavaly még a legjobbak között szerepeltek a minszki világbajnokságon. Ám nemhogy nem volt osztálykülönbség a két együttes között, valósággal „lekorongoztuk” Ivano Zanatta válogatottját. 11 perc után szereztünk vezetést: Kóger használta ki az emberelőnyt. Két perccel a harmad vége előtt pedig egy buli után Magosi lőtt óriási gólt (2-0). A harmadban 6-1 volt a kapura lövések aránya a javunkra.

A pazar első harmad után a második játékrészre kiegyensúlyozottá vált a mérkőzés, egyik csapat sem tudott gólt szerezni. A közönség biztatása azonban lendületet adott a magyaroknak az utolsó harmadra. Zúgott a lelátóról a „Ria, Ria Hungária!”. Az embernek olyan érzése támadt, mintha nem is Lengyelországban, hanem itthon játszanák a világbajnokságot. A záró játékrészben az eltiltásából visszatérő Sofron talált a kapuba, de gyorsan szépítettek az olaszok. A hajrában is kiválóan működött a magyarok védekezése, Rajna pedig továbbra is remekül védett. Az utolsó pillanatokban Vas Márton lőtt üres kapus gólt, így alakult ki a 4-1-es végeredmény.

A sikerrel jelentősen nőtt az esély, hogy a válogatott megszerezze a világelitbe kerülést érő második helyet, azonban ma még az ukránokkal, szombaton pedig a házigazda lengyelekkel is találkozik a gárda.