FKF;Fővárosi Közterület-fenntartó Nonprofit Zrt.;

Az FKF Zrt. dolgozói valószínűleg nem annyit keresnek, mint a vezetők elképesztő juttatása. FOTÓ: Népszava

- Havi 1,8 milliót keresnek az FKF vezetői?

A Párbeszéd Magyarországért szerint a legkevésbé sem egyeztethető össze a takarékos gazdálkodás és a puritán állam elvével az, hogy körülbelül ötven ember átlagosan havi 1,8 millió forintot kap a Fővárosi Közterület-fenntartó Nonprofit Zrt.-nél (FKF) - mondta az ellenzéki párt szóvivője.

Tordai Bence az Index csütörtöki hírére hivatkozott, amely szerint a cég új vezérigazgatója, Horváth Béla egy tízfős kabinetet hozott létre. Itt "milliós fizetésű tanácsadók, szolgálati autók sofőrrel és hasonló juttatások kerültek szóba" - fogalmazott a politikus. Elmondta, hogy pártja ezután megvizsgálta a tavalyi utolsó negyedéves adatokat, amelyek alapján az FKF Zrt.-nél 48 személyt tartottak nyilván vezetőként vagy vezető tisztségviselőként, ők fejenként és havonta átlagosan 1,8 millió forint bruttó jövedelmet "markoltak fel". 

Jelenleg 51 vezetői beosztást jelölnek meg a cég honlapján és ebben nincsenek benne az Index cikkében említettek - emelte ki Tordai Bence. A PM ezért közérdekű adatigényléssel fordult az FKF Zrt.-hez, hogy megkaphassák a vezetőkre és vezető tisztségviselőkre vonatkozó legfrissebb adatokat - közölte, hozzátéve, adatokat kértek az Index által említett kabinetről is.

Az FKF visszautasítja a politikai vádakat

A Fővárosi Közterület-fenntartó Nonprofit Zrt.(FKF) pénteken az MTI-hez eljuttatott közleményében határozottan visszautasította az Index hírportálon megjelenteket, valamint a PM és a Jobbik által megfogalmazott, a vezetők fizetéséről szóló állításokat.

Az FKF közleményében kiemelte: az Index hírportál csütörtöki cikkére reagálva, az FKF Zrt. még aznap tételes cáfolatot adott ki és azt feltette honlapjára, Facebook-oldalára és megküldte a sajtó számára. "Se 10 fős kabinet, se 100 milliós bérterhelés, a kabinettagok nagy részének nincs szolgálati kocsija, sofőrt se kapott senki a kabinetből, nem bocsátottunk el 20-25 dolgozót, nyugdíjas korú dolgozók jogviszonyát nem szüntettük meg sorban" - idézte előző napi közleményét a cég.

Az FKF Zrt. vezetőinek fizetését - ahogy valamennyi fővárosi tulajdonban lévő önkormányzati cégnél - minden esetben a Fővárosi Közgyűlés által elfogadott határozat és többször módosított bérpolitikai irányelvek előírásaival összhangban állapítják meg. A cég vezetésének fizetése nyilvános, közérdekű adatként megtalálható a társaság honlapján. "Ennek alapján egyértelműen megállapítható, hogy egyetlen vezető fizetése sem közelíti meg a sajtótájékoztatón elhangzottakat" - szögezte le közleményében az FKF.

Ilyen nevű embert a kormány nem foglalkoztat, nincs rajta a kifizetési listán, minden egyébbel forduljon a népesség-nyilvántartóhoz. Ezt még kedden Miskolcon mondta Orbán Viktor, amikor Habony Árpádról kérdezték. Az Index újságírója arra volt kíváncsi, kicsoda a titokzatos tanácsadó, mi a szerepe a Fideszben és kap-e állami fizetést. A kormányfő azt is közölte, semmilyen hivatalos természetű kapcsolatban nem áll Habonnyal, és nem tud mit kezdeni azzal, ha valaki a tanácsadójának képzeli magát, vagy annak nevezik az újságok. Ezt cáfolandó a Népszava visszakeresett két januárban írt cikket is.