- Több mint fél év kihagyás után rögtön ezüstérmet szerzett az öttusázók római világkupa-versenyén. Ez mekkora lökést ad a folytatásban?
- Óriási lökést ad nekem, hiszen nem számított rá senki, még én sem. Nagyon örülök neki, hogy a rehabilitációm és a felkészülésem rendben zajlott. Ráadásul egyből be tudtam bizonyítani mindenkinek, hogy számíthatnak rám.
- Ha már a rehabilitációja szóba került. Rekordidő alatt épült fel. Minek volt köszönhető, hogy egy hónappal hamarabb gyógyult meg, mint ahogy várták?
- Több tényezőn múlott. Nagyon fontosnak tartottam, hogy minél gyorsabban visszatérjek. A gyógytornászom sokat segített ebben, és mindent megadott nekem ahhoz, hogy ismét versenyezhessek. Minden nap keményen dolgoztam, de nem akartam elkapkodni a visszatérést, ki kellett várnom a fél évet. Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány is visszafogott, hiszen nem egy kis műtétről volt szó. Amikor úgy éreztem, nagyon sokat javult az állapotom, akkor már tudtam, hogy Rómában rajthoz állok. Hirtelen, de annál szívmelengetőbb visszatérés volt.
- Egy olyan örökmozgó lánynak, mint ön, mennyire volt nehéz a pihenés?
- Nekem sokkal nehezebb volt nyugton maradnom, mint egy átlagembernek. Nagyon kemény egy év volt mögöttem, lelkileg megviselt. Nem is a fekvés okozott nehézséget, a lábam miatt aggódtam, hogy úgy fog-e működni, mint előtte. Azon izgultam, hétköznapi emberként fel tudok-e úgy épülni, hogy a későbbiekben ne legyen ezzel gondom. Szerintem ez komolyabb indokok, mint az, milyen eredménnyel tudok visszatérni a sportba. Szerencsére azonban erről már nem kell beszélnem. A római ezüstérem ugyanis nagyon jó visszaigazolás volt, hogy rendben vagyok. Ráadásul a külföldieknek is üzentem ezzel, hogy nem szabad elfelejteni. Már várom a következő megmérettetést.
- Erre nem kell sokat várnia. Április 30-án Kecskeméten rendezik a döntő előtti utolsó világkupa-fordulót. Mit vár a hazai világkupa-versenytől?
- Nagyon örülök, hogy hazai környezet előtt versenyezhetek. A római viadal előtt sokat kellett utaznom, és nem szeretek utazni. Ráadásul a tanulás szempontjából sem mindegy. Az iskolában is elkezdődtek a vizsgák, így emiatt sem szerettem volna nagyon messzire menni. Az sem elhanyagolható, hogy a családom előtt bizonyíthatok, rég láttak engem versenyezni. De közben azt is tudom, hogy ez is csak egy gyakorlás, mert a világ- és Európa-bajnokságra készülök.
- Akkor Kecskeméten nem is cél a dobogó?
- Erről nem beszélnék. Nem szeretném, ha úgy állítanának be, hogy mivel én az előző fordulóban ezüstérmet nyertem, akkor most is kötelezően dobogóra kellene állnom. Az a célom, hogy végig csináljak egy jó versenyt, ha ez érmes helyezéssel párosul, az csak külön öröm a számomra. Folyamatosan zajlik a felkészülés, a kecskeméti verseny csak egy állomás a végső cél, a riói olimpia felé. Lehet, hogy jobb is volna, ha a középmezőnyben végeznék.
- Unatkozni nem fog. Júniusban vk-döntő és vb, míg augusztusban Eb. A cél a minél hamarabbi kvóta megszerzése?
- Természetesen, de ez nem csak rajtam múlik. Az Európa-bajnokság adja a legtöbb kvótát, így elsősorban arra koncentrálok. A célom a dobogó legtetejére állni az angliai kontinenstornán. A Bath-i viadal az idei év utolsó versenye, tehát van rá esélyem, hogy előbb meglesz a kvalifikáció. A legjobban azt szeretném, hogy a betegségek és a sérülések elkerüljenek, és akkor az eredmények is jönnek majd.
- Amikor ennyire feszített a program, hogy osztja be az energiáját, hogy a szezon végéig kitartson az ereje?
- A sérülésem miatt később csatlakoztam a mezőnyhöz, ez meg is látszott, mert a többiekhez képest lendületesebben érkeztem. Nagyon szerettem volna versenyezni, többeknek az tűnt fel, hogy nagyon sokat mosolygok, ez azért van, mert örülök, hogy ismét itt lehetek. Hosszú még a szezon, azért sem szeretnék a kecskeméti vk-viadal előtt esélyt latolgatni. Szívem szerint meg is mondanám, hogy ne számítson tőlem senki dobogóra. Ne értsen félre, mindent meg teszek majd azért, hogy érmet szerezzek. Jó állapotban érzem magam. Ez az időszak nem a dobogóról szól, hanem arról, hogy minden rendben legyen körülöttem.
A kecskeméti verseny magyar indulói:
Nők: Alekszejev Tamara, Boros Alexandra, Földházi Zsófia, Kovács Sarolta, Molnár Erika, Ormándi Rebeka, Réti Kamilla, Simon Sarolta, Szávai Liliána, Veszprémi Fruzsina, Zs. Tóth Anna
Férfiak: Bruckmann Gergő, Demeter Bence, Demeter Gergely, Fröhlich Tamás, Harangozó Bence, Horváth Norbert, Kasza Róbert, Klis Krisztián, Málits István, Marosi Ádám, Regős Gergely, Strobl Krisztián
A program:
Április 30. Női selejtező:
Május 1. Férfi selejtező
Május 2. Női egyéni döntő
Május 3. Férfi egyéni döntő
Május 4. Vegyes-váltó verseny