Hungaroring;Michelisz Norbert;Zengő Motorsport;Lantos Gábor;

2015-05-05 07:59:00

Michelisz új rekordja

Az elmúlt hétvége egyik legnagyobb magyar sikerét Michelisz Norbert aratta. A Zengő Motorsport versenyzője rajt-cél győzelmet aratott a túraautó-világbajnokság (WTCC) Hungaroringen zajló versenyhétvégéjének második futamán.

Ráadásul nem is akármilyet, ugyanis a pole pozícióból startoló pilóta 7,8 másodpercet vert a mezőnyre. Ez egyébként csúcs a WTCC történetében, mert ekkora különbséggel még egyetlen privát versenyző sem előzte meg a mezőnyt. Lantos Gábor, a WTCC Blog főszerkesztője elárulta, az eddigi 232 futam alatt mindössze nyolc alkalommal nyert valaki ennél nagyobb különbséggel, ám akkor mindig gyári pilóta végzett az élen. Michelisznek ez volt pályafutása negyedik futamgyőzelme, illetve a második a Hungaroringen, melyet 2012-ben, 1,8 másodperces előnnyel aratott.