-Vicces fiú volt az iskolában?
- Nagyon. Én utánoztam mindenkit, sovány fiúként csak azért nem vertek meg, mert szórakoztattam a nálam erősebbeket. A Csillagok háborúja című filmet például elő tudtam adni tízpercben. Átalakítottam űrhajóvá a padsorokat, és ami a kezem ügyébe akadt, mindenféle kellékkel eljátszottam a filmet. De voltam egyszemélyes dixieland zenekar is. A számmal utánoztam a hangszerek hangját, voltam pozan, trombita, nagybőgő, dob, bendzsó, ezt később még a katonaságnál is csináltam, nagyon szerették.
-Ezért mondogatták többen is, hogy foglalkozzon a humorral hivatásszerűen?
- Ezért. Aztán, amikor a Mátyás Pincében pincérként a 186-ik villát törölgettem, akkor jöttem rá, hogy a felszolgálói munkából nekem ennyi elég volt. Letettem a villát az asztalra, és fölmentem az igazgatóhoz, mondtam neki, hogy akkor én kilépek, megyek humoristának.
-És erre mit szólt?
- Azt, hogy egy hónap múlva vissza fogok jönni. Két évvel később találkoztunk, és akkor azt mondta, hogy „jól van, tévedtem.”
Aradi Tibor. FOTÓ: Tóth Gergő/Népszava
-Hogyan kezdett hozzá a humorista pályához?
- Mindig kell egy mentor. Én nem ismertem senkit, mert annyi volt az összes színészet a családban, hogy apám a János vitézt a hadifogságban, a rabtársaival bemutatta. Hatalmas szerencsém volt, hogy a legjobb barátom ismert egy Orbán Sándor nevű humoristát, és beajánlott neki. Ő volt olyan rendes, hogy meghallgatott. Látott bennem fantáziát, és segített elindulni a pályán. Ha pincér maradok, akkor most nem lennének anyagi gondjaim. A rendszerváltás előtt jól kerestem felszolgálóként. Előkelő helyeken dolgoztam. A Thermal Hotelben, a Duna Intercontinentalban, Frankfurtban, a Ramada Hotelben. Úgy tűnt, hogy sínen vagyok.
- Pincérként is szórakoztatta a vendégeket?
- Érdekes, hogy nem. Volt rá azért példa, de magamtól soha nem mertem bolondozni, csak, ha kialakult egy viszony. Például itt járt egy híres német színész, több hollywoodi filmben is játszott, Armin Mueller Stahl, aki Budapesten forgatott, és a Thermal Szállóban lakott. Vele mertem egy kicsit tovább menni, olyannyira, hogy a második nap kérte, hogy mindig én szolgáljam ki. Imádtam már akkor is a színészeket, és máshogy kezdtem vele beszélgetni. Akkor még tudtam németül. Néha vele vicceltem is, és ezen ő nevetgélt. Mulattató pincértörténeteket meséltem neki.
-Orbán Sándor szerzett önnek néhány fellépést?
- Ha őt hívták fellépni, akkor vitt magával, úgy, hogy a saját gázsijából adott pénzt, és sokszor a felét, nagyon rendes volt velem. Amikor már azt érezte, hogy nem tud velem mit kezdeni, mert nincs annyi hatásköre, Maksa Zoltán lett a mentorom. Amikor neki is elfogyott a kapacitása, hogy tovább lökjön, Sas József vált a mentorommá, aztán pedig Verebes István. Most én vagyok saját magam mentora. Magamat próbálom előre lökni, de nem olyan sikerrel, mint ahogy az elődeim tették.
- Eddig is sokat lépett fel Varga Ferenc Józseffel, de most bemutatnak a Bethlen téri Színházban egy közös estet, Passziviti – Avagy akarsz róla beszélni? címmel.
- Azért is Passziviti a címe, mert kissé háttérbe vonulunk a vendég kedvéért. A műsor első része most is hagyományos kabaré lesz, amit Ferivel csinálunk. De onnantól kezdve, hogy bejön a vendég, hagyjuk, hogy ő lubickoljon a sikerben, rajta nevessen a közönség. Ez persze nem jelenti azt, hogy mi egy poént se fogunk ellőni. Műfaját tekintve ez kabaré- talk show lesz. Beszélgetünk a vendéggel, megvitatjuk az aktuális híreket, mint ahogy a Heti hetesben teszik. Végül maga a vendég önállóan előadhatja humorista tudását. Az első vendég Kuncze Gábor lesz. Ő már a Klubrádió kabaréjában csinált stand up-ot, egészen remek volt.