Sidney Crosby;Dave Lewis;

2015-05-15 07:58:00

Kanada beszáguldott

Valósággal beszáguldott az A csoportos, Csehországban megrendezett jégkorong-világbajnokság elődöntőjébe Kanada. A juharlevelesek 9-0 arányban verték Fehéroroszországot. Az első harmadra négy, a másodikra „csak” két, a harmadikra pedig három kanadai találat jutott. A fehéroroszok kanadai trénere, Dave Lewis azt közölte, önmagában már az is nagy lehetőség volt csapata számára, hogy pályára léphetett a félelmetes játékerőt képviselő észak-amerikaiak ellen.

Sidney Crosbyék igazi favorithoz méltó módon korcsolyáztak. Különösen az első sor volt elemében: a 23 éves center, Tyler Seguin, a Dallas Stars támadója három, a San Jose Sharks veteránja, Brent Burns, valamint Ryan O’Reilly (Colorado Avalanche) két-két találatot ért el. Tod McLellan gárdája a szombati elődöntőben a lapzártánk után véget ért Csehország-Finnország találkozó győztesével játszik.

Ha a juharlevelesek úgy szórják a gólokat, mint az eddigi mérkőzéseiken, nagyon nehéz lesz megállítani őket. A vb-n eddig összesen nyolcszor léptek a jégre, s – kettő híján – hatvan gólt lőttek, s a csak a remek védelemmel rendelkező finnek kaptak náluk kevesebb gólt.

Az Egyesült Államok csapata számára kissé nehezen indult a helvétek elleni negyeddöntő. Az első harmadban kiválóan működött a svájci retesz, s az első 20 perc után az alpesi állam csapata vezetett 1-0-ra. Ám már a második harmadban fordítottak Todd Richards fiai Smith és Coyle révén, a harmadik harmadban pedig Gardiner tette fel az i-re a pontot (3-1). Az amerikaiak a szintén lapzártánk után véget ért svéd-orosz meccs győztesével találkoznak az elődöntőben.