Az önkormányzat vezetője, Hegedűs István szerint nincs ebben semmi különös, hiszen vizsgálat folyik, ilyenkor iratlefoglalás is történik, így arra kérte a munkatársait, hogy működjenek együtt a hatósággal. Mindeközben a délelőtt 11 órára hirdetett közgyűlésen értetlenül várakoztak az ORÖ képviselői egészen délutánig, ugyanis – állítólag – Hegedűs elődjével, Farkas Flórián jelenlegi miniszterelnöki biztossal tárgyalt az épület egy külön szobájában.
A Dohány utcai hatósági intézkedés tényét a NAV bűnügyi szóvivője is megerősítette, de közlése szerint csupán iratokat foglaltak le, házkutatást nem tartottak. Az ORÖ Híd a munka világába programmal kapcsolatban a Fővárosi Főügyészség rendelt el nyomozást költségvetési csalás gyanúja miatt, ami a NAV Bűnügyi Főigazgatósága Központi Nyomozó Főosztályán zajlik. Az ügy ezen a héten érkezett meg a főügyészségtől az adónyomozókhoz, határideje augusztus 4., ami meghosszabbítható.
A hatósági intézkedés tényét az ORÖ több, a közgyűlésen résztvevő képviselője is megerősítette. Elmondásuk szerint a botrány akár az elnökség közelgő lemondását is valószínűsíti. A Népszabadság információ szerint Bence Gábornét – a korábbi sajtóértesüléseket követően – valóban menesztették ORÖ gazdasági vezetői posztjáról, miután visszavonta azokat a napirendeket, amelyeknek elvileg ő lett volna az előterjesztője. Bence Gáborné szerint azonban vele senki nem egyeztetett, ezért e-mailben értesítette a képviselőket: "az összes gazdasági jellegű napirendi pontokat azonnali hatállyal visszavonom, egyben kérem, hogy az előterjesztő tekintetében azonnal vegyék le a nevemet, mert nem adom hozzá". Erre ugyancsak levélben válaszolt az ORÖ elnöke, aki szerint a gazdasági vezető messze túllépte a hatáskörét, valótlanságokat állított, és egyébként sincs joga módosítani a napirendet, visszavonni előterjesztést. Levele végén Hegedűs bejelentette: Bence Gáborné gazdasági vezetői megbízása és az ORÖ hivatalánál fennálló munkaviszonya május 15-től megszűnik. A képviselők a közgyűlésen a tisztség betöltésére megszavazták Buri Edinát A szóban forgó két napirendben egyébként a tavalyi költségvetési beszámoló elfogadása, a 2015-ös költségvetés módosítása szerepelt. A tavalyi költségvetés kapcsán az ORÖ pénzügyi helyzetét vizsgáló "alternatív bizottság" arra jutott, hogy csalás készül. Ugyanis szerintük a közgyűlés 2014-re 700 millió forintos költségvetést hagyott jóvá, a zárszámadásban viszont 2,6 milliárd forintos kiadás szerepel. Az 1,9 milliárd forintos különbségről a közgyűlésnek nincs információja. A bizottság kilátásba helyezte, hogy mindenkit feljelent, aki megszavazza a törvénysértőnek tartott zárszámadást. a kisebbségben lévő ellenzéki képviselők akarata eltörpült a csaknem 50 fős testületben.