bevándorlás;keresztény;halálbüntetés;Kövér László;

2015-05-19 09:34:00

Kövér és a "keresztényi alap"

Feltűnően sok beszédet tartanak mostanában a politikai hatalom birtokosai, kevésbé gyakorlatias - hogynemondjam "kormányzásos"  - dolgokban, inkább úgy tűnik: szükségét érzik, hogy ideológiai, életvezetési tanácsokkal  lássák el az ő népüket. A szintén bőbeszédűvé vált Kövér László ezúttal a kormánnyal barátságos Napi Gazdaságot szemelte ki, hogy azon keresztül újabb leckét adhasson, kereszténységről, halálbüntetésről, bevándorlásról és Európáról persze, hiszen ez a házelnök kedvenc témája. 

Kövér László a lap keddi számában közölt interjúban egyebek mellett arról beszélt, hogy a menekültstátusra jogosult létszámot nevetségesen alacsony, húszezres kvótában határoznák meg, amelyből Magyarországra mindössze 307 fő jutna, miközben az év első három hónapjában már 43 ezer menedékkérelem érkezett. Ez a kvótarendszer csupán csali, amivel horogra akarják akasztani a tagállamokat, hogy az uniót a föderalizáció irányába tereljék - jelentette ki, nyomatékosítva többször hangoztatott lesújtó véleményét az Európai Unióról.

 A házelnök a halálbüntetés kapcsán némi intimitást is elárulva magáról, elmondja:  keresztényi alapon gondolkodik, véleménye szerint az élet szentsége nem engedi meg azt, hogy mások életét elvegyék. Ám egyúttal figyelmezett is: azoktól, akik ma nem keresztény alapon támadják a kormányfő felvetését, azt várja, hogy legyenek következetesek, és az eutanázia valamint az abortusz kérdésében is hasonlóan karakteres és radikális álláspontot foglaljanak el. Szerinte nem fogadható el, hogy erről vitatkozni se lehessen, "hiszen ha elfogadjuk, hogy vannak tabu kérdések, akkor eljuthatunk odáig, hogy Európában lassan törvényi tilalma is lesz a vitának" - vázolta a sötét uniós jövőt. 

A Fidesz népszerűségvesztésével kapcsolatban Kövér László úgy vélte, nem szabad átgondolatlan intézkedésekkel, rossz ötletek bedobásával vagy szükséges és jó döntések rossz kommunikációjával növelni a politikában egyébként is meglévő feszültséget. Véleménye szerint át kell gondolni a párton belüli munkamegosztást is, mert a kormányzás túl sok erőt vesz el a Fidesztől. A Jobbik egyre növekvő népszerűségét - mondhatni: persze -  Kövér László az "elmúltnyolcév" nyakába varrja, szerinte a baloldal végzetesnek tűnő (!) megroppanása összefüggésben van azzal, hogy szavazóik jelentős részét a Jobbik maga mellé tudta állítani.