férfi vízilabda-válogatott;Biros Péter;Jug Dubrovnik;

2015-05-29 08:00:00

Póló: búcsú az érmektől

Elmaradt az újabb örömmámor Barcelonában, ahol két éve a magyar férfi vízilabda-válogatott aranyérmet nyert a világbajnokságon. A Bajnokok Ligája hatosdöntőjében mindkét magyar együttes búcsúzott a negyeddöntőben. Az Eger a Jug Dubrovnikkal találkozott, ahol a horvátok már az elején elléptek kettő góllal, de a folytatásban többször is felzárkózott a hevesi alakulat.

Előbb 2-2-nél Boris Vapenski egyenlített, majd a szünet előtt Szivós Márton szépített (3-4). A harmadik negyedben azonban a Jug már 7-4-re is vezetett, amikor a dudaszó pillanatában Hosnyánszky Norbert lövése akadt be, ezzel 7-5-re módosítva az eredményt.

A zárófelvonásban újra hárommal vezettek már a horvátok (8-5), de ismét felzárkózott az Eger, és Biros Péter gólja után már az egyenlítésért támadhatott a magyar gárda. Sajnos kimaradt ez a lehetőség és a Dubrovnik egy újabb emberelőnyös találattal beállította a 10-8-as végeredményt.

A Szolnok meglehetősen visszafogottan kezdett a házigazda és címvédő Barceloneta ellen. Az előjelek ellenére a magyarok számítottak a mérkőzés esélyesének, azonban a katalánok a második negyed közepén már 4-1-re vezettek. A félidőben Madaras Norbert góljával végül 4-2-es spanyol vezetéssel fordultak a csapatok.

A folytatásban tovább növelte előnyét a Barceloneta és a záró negyednek már 6-3-as előnnyel vágott neki. Szerencsére az utolsó nyolc percben bevehetetlen volt Nagy Viktor kapuja, míg elől Madaras hozta vissza a csapatot a meccsbe és egyenlített 6-6-ra. Az ötmétereseknél a második körben hibáztak a felek, majd az utolsó párosban Madaras dobta fejbe a kapust és ez a hiba azt jelentette, hogy a katalánok nyerték 4-3-ra a büntetőpárbajt.