Pécs;kulturális terek;

- Interaktív kulturális terek Pécsen

Modern technikai eszközökkel gazdagodtak a pécsi világörökségi helyszínek és a tavaly átadott Középkori Egyetem állandó tárlata egy uniós beruházásnak köszönhetően.

A látogatóközpontok esetében rendkívül nagy hangsúly jutott az interaktivitásnak. A Középkori Egyetem a tablókiállítás mellett időkerékkel, makettekkel, projektoros vetítővel, valamint két teljesen egyedi kialakítású fa multimédiás kioszkkal gazdagodott. A Cella Septichora, valamint az Ókeresztény Mauzóleum fejlesztésénél új maketteket készítettek, bővítették a tárlók kapacitását, két interaktív táblát üzemeltek be. Emellett öt LED tévé, három multimédiás kioszk, két projektor segítségével tekinthetik meg az érdeklődők látványvideókon és -képeken, miként is néztek ki a sírkápolnák, sírkamrák az i. sz. 3-4. évszázadban.

A fejlesztések a 452 millió forintos, döntő részben európai uniós támogatásból finanszírozott Értékes Pécs Program keretében valósultak meg. Ennek köszönhetően a most átadott technikai eszközök és kiállítási anyag beszerzése mellett készült el az elmúlt időszakban a kertvárosi református templom mennyezetének díszítése, orgonája, újult meg, s gazdagodott állandó kiállítással a pécsi zsinagóga, továbbá épült egy szerb ortodox kápolna, valamint harangtorony.

Idén 150 éves a Magyar Tudományos Akadémia székháza, ebből az alkalomból tegnap sajtótájékoztatóval egybekötött épületbejárást tartottak. A több mint tízezer négyzetméternyi nettó alapterületű gyönyörű palota volt az első neoreneszánsz középület Magyarországon. Pompázatos a díszterme, és kevesen tudják, hogy meglehetősen nagy kiállítótérrel is rendelkezik, ami a jelenleginél minden bizonnyal sokkal jobban kihasználható lenne.