Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem;FIABCI Prix d’Excellence;Eiffel Palace irodaház;ingatlanfejlesztési pályázat;

Fotó:Népszava

- Díjakat nyert a Zeneakadémia

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem főépületének rekonstrukciós projektjét a FIABCI Prix d'Excellence nemzetközi ingatlanfejlesztési nívódíjpályázatán két kategóriában is a nagydíj ezüst fokozatával ismerték el szombaton, a szövetség éves kongresszusán Kuala Lumpurban.

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem az örökségvédelem (Heritage - Restoration/Conservation) kategória, továbbá a speciális épületek (Purpose Built) kategóriában kapta az elismerést. Magyarország képviseletében sikerrel szerepelt a Horizon Development Kft. is az Eiffel Palace irodaház projektjével, mely a környezettudatos épületek kategóriában, illetve az örökségvédelmi kategóriában kapta meg a nagydíj ezüst fokozatát.

A közlemény emlékeztet: a Nemzetközi Ingatlanszövetség, az 1948-ban alapított, párizsi székhelyű FIABCI negyedszázada alapította meg a világ legrangosabb ingatlanfejlesztési pályázatának számító FIABCI World Prix d`Excellence-t (Nemzetközi Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázat). A nemzetközi zsűriben idén 33 ország 66 szakembere vett részt, képviselve az ingatlanfejlesztési szakma egy-egy speciális ágazatát. A zsűri 13-14 kategóriában arany és ezüst fokozatot oszt ki.

A Zeneakadémia részéről a díjakat a projekt megvalósítását a kezdetektől koordináló Lakatos Gergely, a Zeneakadémia főmérnöke vette át.

"Igazán különleges érzés és hatalmas megtiszteltetés magyarként egy ilyen rangos nemzetközi elismerést kiérdemelni. A versengő projektek között a világ teljes ingatlanszakmája képviseltette magát, de a díjak rangját az is jól mutatja, hogy azokat maga a maláj királyi tisztséget betöltő szultán adta át" - nyilatkozta az MTI-nek Lakatos Gergely a helyszínről. A főmérnök szerint a FIABCI-nívódíjak a rekonstrukciót irányító csaknem száz szakember munkájának elismeréseként, s a tízéves projekt megkoronázásaként értékelhetők.

"Ez az elismerés a magyar építészet és olyan különböző szakmák diadala, melyek egy komplex felújítással összefüggenek" - hangsúlyozta Batta András, a Zeneakadémia korábbi rektora az MTI-nek, hozzátéve, hogy ezt az illusztris díjat az a sok száz ember kapja, akik az épület felújításán dolgoztak, az építészektől kezdve a restaurátorokon át az unikális tudású szakemberekig.

A baloldal – élén a baloldali médiával – gyakorta túlreagálja azt, ami a „másik oldalon” történik. Jellemző példája a napi „habonyozás”. Nem mintha nem érdemelne figyelmet Habony Árpád, minden lében tanácsadó, rejtőzködő személye, de egy idő után ezt, a már reklámszámba menő, közfigyelmet kicsit vissza kellene fogni.