Juncker azt a programot mutatta be a görög kormányfőnek, amelyet Angela Merkel kancellár, Francois Hollande francia elnök az Európai Központi Bankkal (EKB) és a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) közösen dolgozott ki Athén számára. Hírek szerint ez amolyan utolsó javaslat, ennél nagyobb engedményekre nem hajlandóak a hitelezők. A program részleteit nem hozták nyilvánosságra.
Ciprasznak azonban nem nyerte el a tetszését a hitelezők javaslatcsomagja, s ezt Junckerrel is tudatta. Szerinte a megállapodás alapjának a Görögország által kedden Brüsszelben elküldött javaslatnak kell lennie, amely nem tartalmaz költségcsökkentést és adóemeléseket.
„A görög kormány reális javaslatokat tett. Nem követhetjük el újra a múlt hibáit” – fejtette ki csütörtöki sajtóértekezletén. A Bizottság azt közölte, folytatódik az „intenzív munka”. A közlemény egy nem túl sokatmondó megjegyzést is tartalmazott, eszerint „a találkozón jobban megértettük egymás álláspontját”.
Ciprasz megerősítette, hogy hazája ki tudja fizetni pénteken az IMF-nek esedékes 300 millió eurós hitelrészletet. „Ne aggódjon emiatt” – válaszolta szűkszavúan újságírói kérdésre. Mint mondta, elfogadhatatlan az euróövezet és az IMF azon követelése, amely szerint csökkenteni kell a „szegény nyugdíjasok öregségi járulékát”, valamint az elektromos áramra kivetett áfát. Ezek „vörös vonalat” képeznek kabinetje számára – fejtette ki.
A görög miniszterelnök kedvezőbb színben tüntette fel az Európai Bizottságot, mint az euróövezeti csoportot, az Eurogroupot, vagy az IMF-et. Mint mondta, az EB magatartása „konstruktív”. Egy görög illetékes szerint az Eurogroup június 14-ig akar megállapodásra jutni Athénnal. Ez a dátum a szerda késő esti háromoldalú találkozón körvonalazódott. A Kathimerini című lap szerint Ciprasz pénteken ismét találkozik majd Junckerrel és Dijsselbloemmal.
Továbbra is sok hír kering Görögországban arról, hogy előrehozott választást rendezhetnek. A Sziriza így kívánja megerősíteni hatalmát. Állítólag Angela Merkel német kancellár sem ellenezné ezt a megoldást. Alekszisz Mitropulosz parlamenti alelnök is elkerülhetetlennek nevezte az idő előtti voksolás kiírását.
Janisz Varufakisz pénzügyminiszter azonban cáfolta ezt. Megfigyelők figyelemre méltónak tartják azt, hogy a brüsszeli görög küldöttségben senki sem képviselte az athéni pénzügyminisztériumot, ami egyértelműen arra utal, hogy Varufakisz végképp kiesett a kormányfő kegyeiből.
Hírek szerint az IMF hozzájárulna ahhoz, hogy Görögország egyben fizesse vissza a hónap végén azt az 1,6 milliárd eurós adósságát, amelyet részletekben, a lejáró határidő szerint kellene visszatérítenie.