Vívó Eb;

2015-06-11 22:25:00

Bronzérmes lett a férfi kardcsapat a vívó Eb-n

Bronzérmet nyert a Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás összeállítású férfi kardcsapat a montreux-i vívó Európa-bajnokságon.

A harmadik helyért a románokkal kellett megmérkőzni a franciák felett aratott negyeddöntős győzelem és a németektől elszenvedett elődöntős vereség után. Az első asszót ugyan szűken megnyerte Szilágyi, utána azonban három vereség következett, és a románok hét találattal megléptek (13-20). Aztán Szilágyi ismét győzött, de ezúttal már három tussal Alin Badea ellen, így csökkent a hátrány, majd a korábbi mérkőzéseken is remeklő Szatmári 9-0-ra lelépte Iulian Teodosiut. A nagyszerű sorozat megtörte az ellenfelet, amely a továbbiakban sem tudott már párharcot nyerni. Előbb a két vereséget elszenvedő Gémesi helyére beállt Decsi bizonyult jobbnak Ciprian Galatanunál, majd Szatmári verte Tiberiu Dolniceanut. A mérkőzést Szilágyi zárta le magabiztosan, 5-0-ra verve Teodosiut (45-31).

Szilágyi plusz kilenccel, Szatmári plusz nyolccal, Decsi plusz hárommal, Gémesi pedig mínusz hattal zárta a bronzmérkőzést. Ugyanebben az összeállításban a tavalyi világbajnokságon is bronzérmes volt a magyar férfi kardválogatott. "A férfi kard szakág a londoni olimpia óta minden világversenyről éremmel tér haza, ezúttal egy arannyal és egy bronzzal. Úgyhogy abszolút elégedett vagyok" - idézte a hazai szövetség honlapja Somlai Bélát, a férfi kardcsapat vezetőedzőjét.

A riói olimpián nem szerepel a programban a férfi kardozók csapatversenye, így ebben a szakágban - ahogy a női tőrözőknél is - csak egyéniben lehet részvételi kvótát szerezni az ötkarikás játékokra. A magyar küldöttség öt éremmel fejezte be a svájci Eb-t. Korábban győzött kard egyéniben Szilágyi, bronzot szerzett a párbajtőröző Szász Emese és Boczkó Gábor, valamint a tőröző Mohamed Aida.