Hozzánk 2011-ben érkezett meg, a Blaha Lujza teret díszítették fel a lelkes hazai úttörők Vadjutka, az ismert designékszerész vezetésével. 2012-ben sorra került a Deák tér és a Moszkva tér, 2013-ban pedig a 47-es villamos egyik kocsiját öltöztették fel színes kézimunkákkal. Ezután már felkéréseket is kaptak a gerillakötők, többek között a Sziget Fesztiválra, ahol az idén is lesz feladatuk. A tavalyi nagy akció a Gyermekvasút egyik kocsijának feldíszítése volt.
A gerilla és a bomba elnevezés kissé harcias jelleget kölcsönöz a mozgalomnak, van is némi politikai vonatkozása. Kaufer Virág LMP-s képviselő, miután 2012-ben lemondott parlamenti mandátumáról tiltakozásul, amiért a parlament szerinte bábszínházzá züllött, megalapította a Kézimunkások Szakszervezete nevű Facebook-csoportot. Kifejezetten a nőket akarta ezzel megszólítani, ő maga is lelkes kézimunkázó. (A csoport tagja pl. Kukorelly Endre is, abból a megfontolásból, hogy az írás is kézi munka.) Két ismert gerillaakció fűződik a nevéhez, a Parlament melletti József Attila-szobornak kötött sál és egy „Otthon” felirattal behorgolt pad egyértelmű utalásként a hajléktalanok problémáira.
A gerillakötő-csapat 2013-ban csatlakozott a Kézimunkások Szakszervezetéhez, ők a gyermekvasutas akció két szép alkotását adták ajándékba az Iványi Gábor nevével fémjelzett MET óvodájának. A gerillakötők életében azonban nem a politika a meghatározó. Egy romkocsmában gyűlnek össze csütörtökönként, ám idejüket nem merengéssel töltik, hanem kötnek, horgolnak, és a következő akciókat tervezik. Olyan, az élet különböző területeiről összegyűlt hölgyek ők, akik egyébként nem nagyon érintkeznének egymással. Ez a sokféleség a gerillakötők csoportját igazi civil szerveződéssé teszi. Csütörtök kora este a Móricz Zsigmond körtéren találkoztak a Gombánál: gerillaakciójuk nyomait most ez a műtárgy viseli majd néhány napig.