EB;kosárlabda;kosárlabda Európa-bajnokság;

2015-06-13 07:58:00

Álomrajtból bénultság a hazai kosár-Eb-n

Mesébe illően indult a mieink bemutatkozó meccse a hazai női kosárlabda Európa-bajnokságon: 20-12-es első felvonással léptek meg a svéd együttestől. Meglehet, a riválist alaposan megfogta a csütörtöki hullámvasútozás, hiszen már szinte megnyert összecsapást veszített el a szlovákok ellen.

Persze Stefan Svitek válogatottjának ezzel még véletlenül sem kellett törődnie, inkább tette a dolgát – pazarul. Tudatos, összeszedett és precíz volt a magyar csapat, és a hazai szurkolók legnagyobb boldogságára nőtt is az előny. Jellemző a svédek indiszponáltságára, hogy az első hét büntetőt kihagyták, kosárpályán talán ha évente látni ilyet.

Némi hullámvölgy a házigazda teljesítményében is mutatkozott, méghozzá a harmadik negyedben, melyet hét egységgel meg is nyert az egyébként kifejezetten erős Svédország. A megtorpanás rövid idő alatt bénultsággá változott a mieinknél, így fordulhatott elő, hogy hét perccel a vége előtt átvették a vezetést a vendégek. Sorozatban 16 pontot szerzett a svéd csapat, és innen már nem volt visszaút: hiába a 16 pontos vezetés, a magyarok vereséggel nyitottak. Mintha saját magunknak kevertünk volna le egy méretes pofont…

Magyarország-Svédország 63-72

Női kosárlabda Eb, D-csoport

(20-12, 19-15, 12-19, 12-26)

Sopron, 2000 néző.

Legjobb dobók: Horti és Quigley 14-14, Krivacsevics 12, Honti 11, Vajda 10, ill. F. Eldebrink 28