Ha ez utóbbi történt, a tájékoztatásnak arra is ki kell terjednie, hogy megfelelő volt-e az adatok kezelése - írta.
Mint ismert, feltörték a Paksi Atomerőmű egyik vezetőjének kocsiját, ezáltal a paksi bővítés szigorúan titkos dokumentumai kerülhettek illetéktelen kezekbe.
Az igazgató az autóban hagyta a laptopot és néhány adathordozót, majd találkozóra sietett a Belgrád rakparton. Mire visszaért, a kocsiból eltűnt a számítógép és vele együtt a titkos dokumentációk is. Bár a tulajdonos azonnal feljelentést tett a rendőrségen, az értékes információkat rejtő laptopot és az elkövetőt azóta sem találják.
A BRFK megerősítette, hogy lopás bűntette miatt folyik az eljárás, azonban a kiemelt ügyek főosztálya jár el az ügyben – ez viszont egy hagyományos autófeltöréshez képest eléggé szokatlan.
Itt a Paks II. válasza
Az MVM Paks II. Zrt. kifejtette: a társaság informatikai eszközei speciális hardveres és szoftveres adatvédelmi rendszerekkel vannak ellátva, a rajtuk tárolt adatokat a legkorszerűbb védelmi rendszer óvja az illetéktelenektől. Az LMP és az Együtt kezdeményezte, hogy az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága foglalkozzon az üggyel, és a kormány számoljon be a történtekről.
Nem voltak titkok a lopott holmikon?
A nol.hu-nak a BM sajtófőnöke azt mondta: a rendőrség egyelőre csak a meglopott paksi vezető vallomásából tudja, hogy nem voltak titkok az eltulajdonított adathordozókon. "Ők abból indulnak ki, hogy az igazgató nyilván igazat mond, mert ha utóbb derülne ki, hogy letagadta azt, titkos anyagok is illetéktelen kezekbe kerültek, annak rá nézve súlyos következményei lennének" - írta a nol.hu, kiemelve: "büntetőeljárásban, gondatlanságból elkövetett minősített adattal visszaélésért akár három év szabadságvesztéssel is büntethetné a bíróság".