Nagy-Britannia további biztonsági szakértőket küld a helyszínre, de a vizsgálatot a tunéziai hatóságok folytatják le. Az eddigi megállapítások szerint a lövöldözőnek egy vagy több segítőtársa lehetett. May belügyminiszter felmérte, milyen további segítséget tud adni a brit kormány az áldozatok hozzátartozóinak, s megvizsgálják azt is, hogyan tudják erősíteni a brit turisták biztonságát. Tunézia bejelentette, mintegy ezer katonát rendelnek ki a strandok védelmére.
London egy C-17-es katonai szállítógépet küldött a sousse-i hotel strandján megölt britek, illetve a négy legsúlyosabb sérült hazaszállítására. A brit kormány a könnyebb sérültek hazaszállításában is segítséget nyújt. A 38 áldozat közül legalább harmincan brit állampolgárok voltak, első menetben 18 embert sikerült azonosítani. A tunéziai mészárlás a legsúlyosabb terrorcsapás volt a 2005-ös négyes londoni terrortámadás óta. A három londoni metróállomás és egy busz elleni al-Kaida csapásban 56-an veszítették életüket.
„Az iszlám szélsőségesek hadat üzentek Nagy-Britanniának, támadnak bennünket odahaza és külföldön” – mondta David Cameron kormányfő a BBC Radio4 műsorának nyilatkozva. A konzervatív kormányfő, aki nemzetbiztonsági kabinetjével is tárgyalt, hosszútávú választ ígért a terrorizmus ellen.
A The Guardian című lap szerint fontolóra veszik a szélsőséges szervezetek betiltását, s a közösségi médián a szélsőséges hangnemű oldalak korlátozását is. London eddig is részese volt az Iszlám Állam elleni nemzetközi koalíciónak, már legalább 300 légicsapásban támadták az IS iraki állásait.
A tunéziai hatóságok tegnap jelezték, hogy többeket őrizetbe vettek a pénteki harminckilenc áldozatot követelő szúszai merénylettel kapcsolatban. Az észak-afrikai ország belügyminisztere, Nadzsem Gharszali közlése szerint elfogták a rajtaütést elkövető terrorista mögött álló hálózat tagjainak első csoportját. További részleteket nem árult el, csupán annyit közölt, hogy még vizsgálják azt az értesülést, miszerint a támadó egy líbiai dzsihadista táborban kapott kiképzést.