A belső piaci biztos kereskedelmi háborúval fenyegette meg Magyarországot - értelmezte az uniós biztos szavait Lázár. A csúcsminiszter azzal vádolta meg Bieńkowskát, hogy három vállalat érdekeit képviseli. A lázári képletben a belső piaci szabályozásért felelős uniós biztos a Spar, mellett a Philip Morris, illetve a gyógyszer-kereskedelmi hálózatok és a dohánylobbi képviselője.
Rátámadt a magyar patikusokra a biztos asszony - hozakodott elő konkrét példával is a miniszter. Lázár lobbizásnak nevezte Elżbieta Bieńkowska Indexnek adott interjúját. Az uniós biztos annak a véleményének adott hangot, hogy sehol nem ennyire feltűnő Európában, hogy csak olyanok árusíthatnak dohányterméket, akiknek jó a kapcsolatuk a kormánnyal. Hamarosan kötelezettségi eljárás jöhet piaci diszkrimináció miatt.
Lázár a vagdalkozásában azt az interjúval kapcsolatban értelmezhetetlen kijelentést is tette, hogy reméli az uniós véleménye nem jelenti azt, hogy kötelező lesz dohányozni és mindenki csak Philip Morris cigarettát szívhat. A miniszter nem először rontott neki a dohányipari cégnek, korábban például a magyar kormány elleni támadással vádolta meg.
Lázár a sajtótájékoztatón azt is kifejtette, a magyar kormány három ponton tárgyal a paksi atomerőmű kapacitásának fenntartása, bővítése érdekében. Az üzemanyag-ellátás kérdését tisztázták, a versenyjogi kérdésekről, a tendereztetés elmaradásáról folyamatban van a vizsgálat. Lázár megerősítette, hogy május 22-én a kormány maga kérte Brüsszel állásfoglalását, hogy kiderüljön, van-e tiltott állami támogatás Paks II. építésében, üzemeltetésében. A politikus hozzátette, azt is szeretné a magyar kormány, ha a Bizottság a tények, a számok alapján döntene. Az Energiaklub tanulmánya évi 100 milliárd forintra teszi a fenntartáshoz szükséges pótlólagos állami támogatást.