Deutsch Tamás;Magyar Paralimpiai Bizottság;parasportolók;

- Deutsch Tamás különös megközelítése

Deutsch Tamás, a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) ideiglenes elnöke cáfolta azt az állítást, amely szerint ugyanannyi pénz jár a parasportolóknak, mint az épeknek. Ezt a Magyar Narancsnak nyilatkozta a fideszes Európa Parlamenti képviselő.

„Az egyenjogú nem egyenlő. Ha valami egyenjogú és egyenlő esélyt kell biztosítani, az nem azt jelenti, hogy mindenben egyenlő” - olvasható az interjúban. Deutsch Tamás szerint a „normális megközelítés”, hogy az épek százszázalékos juttatásához képest a parasportolók 70 százalékban részesüljenek.

A kedélyeket tovább borzolta az MPB ideiglenes elnökének Facebook-bejegyzése. „Az elmúlt évtizedekben a nyári olimpiai játékokon a páros számokban olimpiai győzelmet elérő versenyzők fejenként az egyéni olimpiai aranyérmesek eredményéért járó jutalom összegének a 90 százalékát, a négyfős csapatok tagjai az egyéni győztesek pénzdíjának 80, a 13-15 fős gárdák tagjai a 70 százalékát kapták. A londoni játékok után a paralimpiai bajnokok tehát pontosan akkora mértékű eredményességi jutalmat kaptak, mint a háromszoros aranyérmes vízilabda válogatott tagjai. Hát akkor most ezt, így hogy?”- állt a posztban.

Az MSZP mindeközben Deutsch lemondását követeli.„Deutsch Tamás nemcsak a paralimpikonok képviseletére alkalmatlan, de Magyarország képviseletére is a világ sportolói, szurkolói és sportvezetői előtt is. Aki 2015-ben szemrebbenés nélkül kimondja, hogy azért venne el pénzt sportolóktól, mert fogyatékkal élnek, az sportvezetőként és emberileg is megbukott.

Deutsch Tamás sorsa innentől a Fidesz felelőssége: aki ezt a gyalázatos mondatot szó nélkül hagyja, az egyetért a fogyatékkal élők megkülönböztetésével. Deutsch Tamásnak azonnal vissza kell adnia megbízatását, mert nem először hagyta súlyosan cserben az országért küzdő sportolókat”- áll Kunhalmi Ágnes, az MPSZ sportért is felelős Kulturális bizottság alelnökének közleményében.

Menekülnének a légiósok Görögországból, ha az országnak el kell hagynia az euróövezetet. A menedzserek most azt próbálják elérni, hogy a klubok olyan új szerződést kössenek a labdarúgóikkal, amelyben vállalják, hogy akár marad az euró az országban, akár nem, továbbra is a közös európai valutában kapják a bérüket, s a pénzt külföldi bankba utalják. Ez azonban a bajnokság összeomlását eredményezné.