Francesco Totti;Magyar Labdarúgó Szövetség;Gazzetta dello Sport;Gyirmót FC Győr;

2015-07-13 07:54:00

Legyőzte a Gyirmót az AS Romát

A Magyar Labdarúgó Szövetség arra hivatkozva csökkentette az NB I létszámát, hogy ezáltal nőhet a bajnokság színvonala. Bár a hazai pontvadászat még meg sem kezdődött, máris egy világraszóló siker fűződik magyar csapat nevéhez. Ráadásul nem is első osztályú klub érte el, hanem a második vonalbeli Gyirmót FC Győr. A 2014/15-ös NB II-es szezon harmadik helyezettje az AS Roma együttesét fektette két vállra 2-1 arányban.

A Gyirmót honlapjának beszámolója szerint a Pinzolóban, 4000 néző előtt vívott mérkőzésen a magyar együttes a 28. percben szerzett vezetést Beliczky Gergő révén. A szünet után Simon Attila találatával tovább növelte előnyét a Gyirmót. A világbajnok Francesco Tottit is felvonultató olaszok Mattia Destro jóvoltából már csak szépíteni tudtak.

Ugyan barátságos felkészülési meccsről van szó, azért az figyelemreméltó, hogy a patinás olasz sportnapilap, a Gazzetta dello Sport is hosszasan foglalkozott a találkozóval.

Ráadásul nem is második csapat lépett pályára, hiszen az olasz együttesben a kezdőben kapott helyett a kapus De Sanctis, továbbá a védelemben Maicon, a középpályán Iturbe, elől pedig a Roma ikonja, Francesco Totti, illetve Gervinho. A diadal értékéből az sem von le semmit, hogy hiányzott az első csapatból Nainggolan, Strootman, Florenzi, valamint a görög kolónia két tagja, Manolas ésTorosidis.

A Gazzetta dello Sport honlapján hozzászóló szurkolók nem kis cinizmussal írtak Rudi Garcia együttesének teljesítményéről, de akadtak olyanok is, akik úgy nyilatkoztak, hogy inkább veszítsék el a „farkasok” az összes előkészületi meccsüket, de a Serie A-ban végezzenek legalább a második helyen.