Ferencváros;Európa-liga;vereség;Zeljeznicar;

2015-07-23 22:09:00

Idegenben is kikapott a Ferencváros

A Ferencváros labdarúgócsapata búcsúzott az Európa Ligától, mivel a selejtező második fordulójában, a hazai pályán elszenvedett vereséget követően a csütörtöki visszavágón, idegenben is kikapott a Zeljeznicartól.

Európa Liga-selejtező, 2. forduló, visszavágó: Zeljeznicar (bosnyák)-Ferencváros 2-0 (1-0)

Asim Ferhatović Hase Stadion, 10000 néző, v.: Orel Grinfeld (izraeli)
 gólszerző: Kokot (23.), Djelmic (91.)

sárga lap: Hadziahmetovic (38.), illetve Radó (49.), Gera (84.)

Továbbjutott: a Zeljeznicar kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel.

Zeljeznicar:  Antolovic - Memija, Bogdanovic, Kosoric, Kvesic - Djelmic, Blagojevic, D. Sadikovic (Beganovic, 72.), Hadziahmetovic (E. Sadikovic, 57.), Kokot (Stokic, 86.) - Bajic

Ferencváros: Dibusz - Dilaver, Nalepa, Gyömbér, Leandro - Varga R. (Radó 41.), Hajnal (Sesták, a szünetben), Somália, Gera, Lamah - Böde (Busai, 58.)

Aktívabban kezdett a magyar együttes, ám a bosnyák csapat védői jó ütemű szerelésekkel, Hajnal nagy lehetőségénél pedig kiváló blokkal hatástalanították a ferencvárosi támadásokat. A vezetést a hazaiak szerezték meg: egy gyors kontra végén Zoran Kokot lépett ki jó ütemben a védők közül, és magabiztosan ellőtte a labdát Dibusz Dénes mellett. A kapott gól megfogta a zöld-fehéreket, sokáig nem tudtak nagy helyzeteket kialakítani, a Zeljeznicar számára pedig tökéletesen megfelelt az eredmény, így a hazaiak nem erőltették a támadásokat. A 75. percben Gera Zoltán szabadrúgásánál a kapufát érintette a labda, ekkor állt legközelebb az egyenlítéshez a Ferencváros, amely a ráadásban kapott még egy gólt, így kettős vereséggel búcsúzott.