vízilabda;Benedek Tibor;vizes világbajnokság;férfi vízilabda-válogatott;Szívós Márton;

2015-07-28 07:53:00

Kiütéssel kezdtek a Benedek-legények

A címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott Kazahsztán ellen kezdte meg szereplését a kazanyi vizes világbajnokságon. A papírformának megfelelően Benedek Tibor legényei kezdték jobban a mérkőzést, s az első negyed végén 4-0-ra vezettek. A folytatásban tovább növelte előnyét a magyar csapat, így a nagyszünetre 7-0 volt az eredmény.

Az utolsó két negyedben már csak az volt a kérdés, mekkora különbségű győzelemmel kezdik meg a menetelést Szívós Mártonék. Az utolsó nyolc perc végén erre is választ kaptunk. Benedek Tibor tanítványai magabiztos, 14-5-ös győzelmet arattak. Holnap a dél-afrikaiak ellen hasonló sikerre számíthatunk. A C csoport másik mérkőzésén Dél-Afrika 10-6-ra legyőzte Argentínát.

A magyar női vízilabda-válogatott viszont vereséget szenvedett az első mérkőzésén, a kazanyi világbajnokságon. Merész András lányai 9-8-ra kaptak ki a kínaiaktól.

„Össze kell kapni magunkat”- kezdte értékelését a szövetség honlapján Merész András szövetségi kapitány. - Nagy sanszot szalasztottunk el, elsősorban az első negyed gyámoltalanságai miatt. Óriási energiákat emészt fel az, ha fel kell állni a padlóról. Amikor ez sikerült, végtelen buta hibákat követtünk el, legalább két támadásban és védekezésben, ez négy, és eggyel kaptunk ki. Azt mondtam a lányoknak, ne keressenek a külső körülményekben kifogásokat”- fogalmazott a tréner.

Ma a házigazda oroszok ellen javíthatnak a lányok. „Százszor nehezebb lesz az oroszok ellen, életveszélyesek, itthon vannak, ajándékgólokat nem fogunk kapni, az biztos" - zárta mondandóját Merész. A találkozót ma 17.50 órától rendezik, az összecsapást élőben közvetíti az M4 csatornája.

Nem szereztek kvótát 10 kilométeren a magyar férfi nyíltvízi úszók Oroszországban. A féltávig vezető Gyurta Gergely a 13., Papp Márk pedig a 36. helyen végzett. A győzelmet az amerikai Jordan Wilimovsky szerezte meg. A magyarok riói indulást még a jövő májusi olimpiai kvalifikációs viadalon harcolhatják ki.