Genoa;Dárdai Pál;Hertha BSC;Bielefeld;

2015-08-03 07:56:00

Rosszul sikerült Dárdaiék főpróbája

Rosszul sikerült a Hertha BSC főpróbája az első tétmeccs, a Bielefeld elleni augusztus 10-i kupameccs előtt. Dárdai Pál csapata ugyanis Berlinben, 5800 néző előtt 2-0-ra kapott ki az olasz bajnokság hatodik helyezettje, a Genoa ellen. Tragédia persze nincs, hiszen bő egy hét még maradt a hibák kijavítására, ráadásul sokan hiányoztak a fővárosiaktól sérülés miatt.

Először a negyedik percben pattant fel a kispadról Dárdai, ekkor udvariasan emlékeztette a jobbhátvéd Peter Pekarikot arra, mit is gyakorolnak már hetek óta: először középen próbálnak építkezni, hogy aztán később gyorsan valamelyik szélre tegyék a labdát. A félidőben 1-0-ra vezettek az olaszok, a második játékrészben lőttek még egy gólt. Az utolsó napokban a Herthánál különösen nagy hangsúlyt fektettek a kisszögletek gyakorlására, ez a Genoa ellen is előjött, de egyelőre nem igazán hozták meg a remélt eredményt.

A szurkolók a vereség ellenére nem voltak elégedetlenek, Dárdait megtapsolták. A magyar válogatott volt szövetségi kapitánya sem mérgelődött az eredmény miatt. „Minden a tervek szerint alakul, legalábbis 30 méterrel az ellenfél kapujáig” – fejtette ki. A Herthának az előző szezonban is a támadások pontos befejezésével volt a legnagyobb gondja. „Ennél több helyzetünk a Bundesligában sem lesz” – mondta el a Kickernek a magyar szakvezető. A helyzetek pedig megvoltak, de hát Dárdai a játékosok helyett nem tudja berúgni azokat. „Nem vagyok varázsló” – állapította meg.

Elvesztette a Bayern a Szuperkupát

Nem nevezhetnénk igazi Szuperkupa-specialistának Pep Guardiola. A Bayern trénere ugyanis sorban a harmadik Szuperkupát is elvesztette a müncheniekkel, ezúttal a Bundesliga tavalyi második helyezettje, a Wolfsburg ellen. Pedig Philipp Lahhmék igen közel álltak a diadalhoz, hiszen a második félidő elején Robben megszerezte a vezetést a Bayernnek. A bajorok alighanem már a lefújásra vártak, amikor Nicklas Bendtnernek a 89. percben sikerült egyenlítenie. Rögtön következtek a 11-esek.

A büntetőpárbajt a Volkswagen-csapat nyerte meg 5-4 arányban. A Bayerntől épp egyik legtapasztaltabb játékosa, Xabi Alonso hibázott. "Nagyon csalódott és elkeseredett vagyok" - nyilatkozta a meccs után Arjen Robben, a Bayern gólszerzője. Pep Guardiola ezt azzal egészítette ki: "Lehet, hogy ez csak a Szuperkupa, de ez is egy fontos trófea". Érthető módon nagyon is örvendett az eredménynek Dieter Hecking, a Wolfsburg trénere, aki szerint jó iramú találkozót játszottak.

A tavalyi Bayernhez képest az a különbség, hogy nem Robben, hanem a donyecki Sahtartól igazolt brazil, Douglas Costa játszott a balszélen. A Wolfsburgnál ezúttal is remek teljesítményt nyújtott az irányító, Kevin De Bruyne, akin nem látszott, hogy egész héten hátfájdalmakkal küzdött. A döntő, ötödik 11-est egyébként az autógyáriak egyetlen góljának szerzője, a dán válogatott Bendtner érte el.