"Drámai, extravagáns, túlvilági" - a szigetország sajtója ezekkel a szavakkal jellemezte a nagysikerű kiállítást, amely a méltatások szerint egészen egyedülálló betekintést nyújtott a mindössze 40 évesen elhunyt divattervező világába. A tárlat 10 szekciójához az a John Gosling komponált és állított össze zenét, aki McQueen valamennyi divatbemutatójában közreműködött.
Fotó: Tristan Fewings/Getty Images
Az utolsó két hétvégén a múzeum - eddig példa nélküli módon - éjszakába nyúlóan is fogadta az érdeklődőket. Vasárnap is zsúfolásig megteltek a divattervező munkásságát bemutató termek. A március közepén nyílt tárlat sikere várható volt, már elővételben több mint 70 ezer jegy kelt el. 2011-ben a New York-i Metropolitan Múzeumban mutattak be a mostaninál szűkebb válogatást McQueen ruháiból. Azt a bemutatót is rendkívüli érdeklődés kísérte, három hónap alatt több mint 660 ezren látták, így bekerült a világhírű intézmény tíz legsikeresebb tárlata közé. Európában a londoni volt a 2010 februárjában elhunyt brit tervezőnek szentelt első kiállítás.
Fotó: Tristan Fewings/Getty Images
A Viktória és Albert Múzeumban Alexander McQueen 66 eredeti és a kiállítás kedvéért újból legyártott több tucat ruháját mutatták be, kezdve 1992-es diplomakollekciójától a 2010-es őszi-téli kollekciójáig, amely halála miatt befejezetlenül maradt. A tervező alig néhány nappal édesanyja halála után öngyilkosságot követett el.
Alexander McQueen 2007-ben Fotó: Matt Cardy/Getty Images
A kiállítás kurátorai különböző témákra felfűzve válogatták össze a ruhákat, amelyek között mindössze egyszer, a kifutón látott darabok is voltak. Bemutatták többek közt McQueen híres skót és angol témájú kreációit, valamint a törzsi világ, a természet, a romantika, a lélek sötét oldala és a Platón meseországa, Atlantisz által ihletett darabokat.