Kondás Elemér;Labdarúgó Európa Liga;debreceni VSC;Rosenborg;

2015-08-06 08:00:00

Debreceni fohász: csak gólt ne kapjunk!

Már-már reménytelen helyzetbe került a Debreceni VSC a labdarúgó Európa-liga selejtezője harmadik fordulójának első mérkőzését követően, miután hazai pályán 3-2-re kikapott a norvég rekordbajnok Rosenborgtól, így idegenben kellene kiharcolnia a továbbjutást. A DVSC egyedüli esélye az lenne, ha hamar gólt szerezne, s amennyiben sikerülne még egyet lőnie, s kapott gól nélkül átvészelnie a 90 percet, nyert ügye lenne.

Elméletben persze mindig nagyon jók a magyar csapatok, sajnálatos módon azonban ez a sok „ha” nagyon ritkán, gyakorlatilag sosem válik valóra. A DVSC védelmével ráadásul komoly gondok vannak, múlt héten a debreceniek a Rosenborg után a Honvédtól is három gólt kaptak a magyar NB I harmadik fordulójában, igaz, ezt a találkozót végül 3-3-ra hozták. Nem is szólva arról, hogy a Rosenborg fizikálisan és mentálisan is igen erős. Jellemző például, hogy a norvég bajnokságban 17 ponttal előzi meg azt a Moldét, amely 0-3 után 3-3-at játszott kedden otthon a zágrábi Dinamo elleni Bajnokok Ligája selejtezőben.

A Debrecen tegnap érkezett a meccs színhelyére, Trondheimbe, háromórás repülőutat követően. Szerda este hét óra után, tehát a mai találkozó idejében, edzést is vezényelt játékosainak a csapat trénere, Kondás Elemér. A DVSC a mérkőzés után azonnal haza is utazik, s a gép péntek hajnali 2 órakor landol a Ferihegyi repülőtéren – íja a DVSC honlapja. Sérülés miatt nem tarthatott a csapattal Szakály Péter, akinek beszakadt a combhajlítója, emiatt három hetet kell kihagynia, továbbá Dusan Brkovics is Debrecenben maradt, mert a legutóbbi, Rosenborg elleni EL-meccsen begyűjtötte harmadik sárga lapját.

Annyi bizonyos, hogy a trondheimi Lerkendal Stadionban nem lesz teltház. A 21 férőhelyes pályára hétfőn és kedden valamivel több mint kétezer jegyet adtak el a klub honlapjának tájékoztatása szerint. A csütörtökön 19 órakor kezdődő találkozót a máltai Clayton Pisani vezeti.