Labdarúgó Európa Liga;debreceni VSC;Rosenberg;

2015-08-07 00:30:00

Kiesett a Debrecen az Európa-ligából

Kettős vereséggel búcsúzott a Debreceni VSC a labdarúgó Európa-ligától. A hajdúságiak számára túl nagy falatnak bizonyult a norvég Rosenberg.

A DVSC megmutatta az EL harmadik fordulójában, mennyit ér ma a magyar foci. Hiába kezdett jól a magyar együttes a Rosenborg ellen egy héttel azután, hogy hazai környezetben 3-2-es vereséget szenvedett a norvégoktól, hiába dolgozott ki helyzeteket, játszott kifejezetten jól, csak negyedórán keresztül bírta ezt az iramot. Utána egyre többet jött fel a Rosenborg, s védekezésre kényszerítette a DVSC-t. Ez pedig nem a hajdúságiak erőssége. A 27. percben Soderlind fejesével szerzett vezetést a hazai csapat, majd Jensen bombagóllal növelte az előnyt. A 43. percben Castillon szépített (2-1).

A második félidő jóval kisebb iramban kezdődött, mint az első. A norvégok nem erőltették a támadásokat, a Debrecen pedig mintha lélekben feladta volna a továbbjutást, kivált Máté kiállítása után. Egyre unalmasabb lett a találkozó, mintha barátságos meccset láttunk volna. Ám a Rosenborg így is növelte az előnyt a szlovák Malec fejesével. 3-1 maradt a végeredmény, ezzel a trondheimiek 6-3-as összesítéssel jutottak tovább. A Debrecen elbúcsúzott az Európa-ligától.