Publicisztika;ivóvíz;Dél-Somogy;

2015-08-14 20:05:00

Hétfőtől iható a vezetékes ivóvíz a három dél-somogyi településen

Barcson már pénteken, a másik két dél-somogyi településen: Drávaszentesen és Somogytarnócán pedig hétfőtől ismét iható a vezetékes ivóvíz - közölte a szolgáltató Dunántúli Regionális Vízmű (DRV) Zrt. kommunikációs referense.

Gyarmati Judit tájékoztatása szerint a közegészségügyi hatóság jóváhagyásával pénteken feloldották a szükségvízellátás Barcson, ahol 12 ezer ember fogyaszthatja ismét a vezetékes hálózatról az egészséges ivóvizet, a két másik - 340 vízbekötéssel érintett - településen pedig hétfőtől lehet ismét vezetékes vizet fogyasztani.

A szolgáltató megvizsgálja annak lehetőségét, hogy érvényesíthető-e jóváírás a díjakból a havária időszakára - áll a közleményben. Hétfőig továbbra is tartálykocsikkal szállítják az ivóvizet a Barccsal szomszédos két településre. Az ivóvíz baktériumos fertőzöttségről július 29-én számolt be a Barcsmédia, akkortól szállították a településekre tartálykocsikkal az ivóvizet.  A portálnak Varga Tibor, a Nagyatádi Járási Hivatal közegészségügyi felügyelője elmondta: a vízben talált baktériumok bélgyulladást, hasmenést okozhatnak. Takarításra mosdásra, mosás, WC-használatkor továbbra is fel lehet használni, egyéb másra azonban csak 15 perces forralás után. 

A DRV Zrt. kommunikációs referense aznap elmondta: a szolgáltató a közegészségügyi hatósággal egyeztetve a legkisebb közegészségügyi kockázatot megelőzve döntött a szükségvíz ellátás elrendelése mellett. A vízminőség helyreállítása érdekében átmossák, fertőtlenítik a hálózatot. Közölte továbbá, hogy az átmeneti időszakban 3 tartálykocsi reggel 8 és este 8 óra között folyamatos körjáratozással biztosítja a vízellátást. A tartálykocsiban lévő ivóvíz a kiváló minőségű drávagárdonyi vízműtelepről származik- tette hozzá.

Egy héttel ezelőtt Gyarmati Judit arról tájékoztatta: elvégezték a tározómedencék, a kutak fertőtlenítését, mosatását. Az ellenőrző vízminta vizsgálatok alátámasztják, hogy a víz minősége jelentősen javult, az ellátásbiztonság és a legkisebb közegészségügyi kockázat megelőzése érdekében azonban indokolt további technológiai és hálózati tisztítások elvégzése, valamint újabb ellenőrző vízminta vizsgálatára.