Ferencváros;Videoton;Gera Zoltán;Thomas Doll;

2015-08-17 07:53:00

Villámgyorsan meglépett a mezőnytől a Fradi

Beigazolódni látszik, amit a Népszava is prognosztizált, nevezetesen, hogy sétagalopp lehet a magyar bajnokság a Ferencváros futballcsapata számára. Gera Zoltánék az ötödik fordulóban az MTK-t győzték le (eddig tökéletes a mérleg), s ezzel sorozatban a 25. bajnoki meccsükön maradtak veretlenek. A Diósgyőr és a Videoton felett ezzel szemben egyre sötétebbek a felhők…

A listavezető Ferencváros a második félidőben biztosan kerekedett felül az MTK-n, és végül 2-0-ra nyerte a 207. örökrangadót. A zöld-fehér együttes az előző szezon tizedik mérkőzése óta nem talált legyőzőre a bajnokságban, vagyis gyönyörű sorozatot tudhat maga mögött. A kezdő sípszót követően rögtön magához ragadta a kezdeményezést a hazai együttes, ez főként a labdabirtoklásban mutatkozott meg. Az első nagy lehetőségre a hatodik percig kellett várnia a csaknem hétezres publikumnak, Hajnal Tamás adott óriási labdát a mélységből kiugró Gera Zoltánnak, azonban egy az egyben a kapussal szemben végül Hegedüs bizonyult jobbnak, kivetődve tisztázott a támadó elől. A kipattanóra Böde Dániel érkezett elsőként, azonban az ő lövését Thiam vágta ki a gólvonalról.

Carrillo lehet a megmentő

Noha lapunk szombati számában Bekő Balázs kijelentette, nem félti az állását, az újabb DVTK-vereség – zsinórban a negyedik – aligha nyugtatja meg a kedélyeket. Az amigeleken.hu nevű szurkolói portál több forrásból úgy értesült, hogy még egy vereség Bekő állásába kerülhet, s az utódja a Videotonnal a legutóbbi idényben bajnoki címet nyerő spanyol Joan Carrillo lehet.

A 12. percben sikerült az MTK-nak is helyzetbe kerülnie, Vadnai Dániel érkezett jó ütemben csapattársa beadására, azonban a fejese elkerülte a kaput. Újabb eseményre egészen a 38. percig kellett várni, Gera Dániel tört be a tizenhatoson belülre és dobta fel magát, amit a bíró sárga lappal honorált. Egy perccel később már a Fradi vezethetett egy támadást, Ramírez vitte le a labdát az alapvonalig majd ütemtelen centerezésére Varga Roland csapott le, de a lövést Hegedüs Lajos ismét bravúrral hárította. Az első félidő végére még egy Torghelle Sándor-próbálkozás maradt, védőjét egy köténnyel rázta le magáról, azonban a lövése jócskán elkerülte a bal alsó sarkot.

A második játékrészben az MTK bátrabban lépett fel és feljebb is tolta a védekezését, de az első helyzet így is a Fradi előtt adódott. Varga jobb oldalról érkező beadását Hajnal bólintotta kapura az 50. percben, de a labda centikkel a kapu mellett landolt. Egy perccel később ismét egy hazai beadás érkezett, Nagy Ádám tekert középre, de Lamah fejesét most Hegedüs szedte ki a bal alsóból. Az 52. percben azonban már a vendégkapus sem tehetett semmit. Gera kapott nagy labdát a tizenhatoson belül, amit egy akrobatikus levétel után óriási erővel bombázott a hálóba, a röviden álló Hegedüs feje fölött (1-0). Úgy tűnt, az MTK-t megfogta a bekapott gól, ugyanis a Fradi továbbra is birtokolni tudta a labdát.

Ennek meg is lett az eredménye, a hazaiak türelmesen kipasszolgatták a kék-fehérek védelmét, végül Böde Dánielhez került a labda, aki gyönyörűen fordult le a védőjéről, majd vette be ballal az MTK kapuját (2-0). „A második félidőben jobbak voltunk, bizonyítottuk, hogy van türelmünk. Láthattunk egy csodálatos Gera-gólt, olyan volt, mintha huszonöt éves lett volna, gyönyörűen tartotta meg a labdát és vágta be a léc alá” – értékelt a klub honlapján Thomas Doll, a Fradi edzője. Öt forduló elteltével már öt pont a makulátlan FTC előnye, az egyetlen szépséghiba, hogy tudjuk jól, mit ér az itthoni remeklés a nemzetközi porondon…

A Videoton még versenyben van az Európa-ligában, ám az utóbbi hetekben nyújtott teljesítménye aligha lesz elég a lengyel Lech Poznan ellen. A magyar bajnok tudniillik egyre nagyobb válságban van, szombaton az újonc Vasastól is kikapott 2-1-re, s mindössze a 10. az NB I-ben. Érezhetően megviselik a történtek az idény előtt érkező francia szakembert, Bernard Casonit, aki olyan hevesen reklamált a második félidőben, hogy a játékvezető a lelátóra küldte. „Amikor tárgyaltunk, nem erről a játékoskeretről volt szó – mentegetőzött a fehérvári tréner a Nemzeti Sportban. – Ez a keret kevés ahhoz, hogy a bajnokságban és a nemzetközi kupában is helytálljon.”

A klubvezetők és a játékosállomány kritizálása után a jól értesültek már edzőváltást emlegetnek, Casoni után állítólag a nemrég Lipcséből távozó Bódog Tamás kezébe kerülhet a karmesteri pálca.

Felcsút, 941 néző.
G: Márkvárt (12.), ill. Szilágyi P. (53.), Pekár (öngól, 58.)
Vasas-Videoton 2-1
Illovszky-stadion, 2500 néző.
G: Novák (48.), Remili (77.), ill. Kovács I. (45.)
Diósgyőr - Debrecen 0-2
Diósgyőr, 2705 néző.
G: Máté (48.), Balogh N. (63.)
Ferencváros-MTK 2-0
Groupama-aréna, 6817 néző. G: Gera Z. (53.), Böde (60.)
Az élcsoport állása: 1. Ferencváros 15 pont, 2. Haladás 10, 3. Újpest 9, 4. Debrecen 8 (9-7), 5. Honvéd 8 (8-8)