Az értesülés forrása, akkor is, ahogy most is a Magyar Nemzet volt.
A lap ezúttal a hír közreadása mellett megjegyzi, hogy miközben Magyarországon a büntetőeljárás meghosszabbításáról döntöttek, addig a kormány képviselői néhány héttel korábban még békésebb útról, vagyis a diplomáciai egyeztetések folytatásáról állapodtak meg Brüsszelben.
A tárca a Magyar Hírlapnak küldött levelében közölte: a tárgyalások előreláthatóan 2015 szeptemberében zárulnak le. A kormánynak az a célja, hogy minden, a hazánk által felügyelt területen folytatódhassanak a programok - tették hozzá. Azt is szeretnék elérni, hogy az eredeti megvalósítási időszakhoz képest további egy évvel, 2017. április 30-ig hosszabbítsák meg a határidőt. Ez főleg azoknál a programterületeknél fontos, amelyeknél a pályázati felhívások határidejének lezárása után a benyújtott pályázatok értékelése és a végrehajtásának megkezdése már nem történhetett meg.
Visszapillantás:
A "háborút" tavaly áprilisban indította a kormány a Norvég Civil Támogatási Alap (NCTA) ellen. Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter levélben fordult a norvég kormány fejlesztésekért felelős tagjához, sérelmezve, hogy az NCTA támogatásait egy szerinte az LMP-hez szorosan kötődő szervezet, az Ökotárs Alapítvány vezetésével osztják szét Magyarországon. Ezután kérte fel a Kormányzati Ellenőrzési Hivatalt (KEHI) a norvég alap felhasználásának teljes körű vizsgálatára, azt szerették volna bizonyítottnak látni, hogy az alap, ha áttételesen is, de politikai szervezeteket vagy hozzájuk szorosan kötődő civil szervezeteket támogat a pénzből. (Ez idáig nem járt sikerrel.)
Kelemen-Varga Roland, az Ökotárs programvezetője idén februárban - amikor ismertették a pályázatokat, illetve azok elbírását - beszámolt arról is, hogy miután januárban a Budai Központi Kerületi Bíróság megállapította, hogy törvénysértő volt a rendőrség szeptember 8-i házkutatása az Ökotárs Alapítvány székhelyén és munkatársainál, megkezdődött a rendőrség által lefoglalt dokumentumok visszaszolgáltatása az alapítványhoz.