Századvég Alapítvány;Századvég Gazdaságkutató Zrt.;állami megbízások;

2015-09-02 13:32:00

Újabb 200 milliós állami megbízást kapott a Századvég

A nyáron az NGM-től 42 millió, az NFM-től 158 millió forint összértékű tanácsadói megbízást kapott a Századvég Gazdaságkutató, illetve a Századvég Alapítvány - írja a napi.hu. Megígérte, de ennek ellenére sem adja ki a cégcsoport kormányzati megrendelésre írt tanulmányait a kormány a vs.hu-nak.

Augusztusban újabb két állami tanácsadási megbízást kapott az "agytröszt" Századvég Gazdaságkutató Zrt., ezúttal a Nemzetgazdasági Minisztériumtól (NGM). Az egyik a tárca gazdasági tárgyú döntéseinek előkészítését támogató információs keretrendszer kialakítására szól nettó 22,3 millió, míg a másik a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (Ginop) fejlesztési kereteinek programozására nettó 19,8 millióért.

A beszerzéseket nem hirdették meg nyilvánosan a Közbeszerzési Értesítőben (KÉ), azokat az úgynevezett háromajánlatos eljárás keretében bonyolították le, amelyeken elegendő az ajánlatkérőnek három, általa kiválasztott céget felkérni ajánlattételre. A munkákat uniós támogatás felhasználásával finanszírozzák.

A Századvég Gazdaságkutató és a Századvég Alapítvány a nyár folyamán már összesen közel 160 millió forint összértékű munkához jutott a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumtól, nyolc - az NGM-es tenderekhez hasonlóan - kis értékű, háromajánlatos közbeszerzési eljáráson.

A részletekről itt olvashat!

Lázár megígérte, mégsem adják

Nem tartja be június közepi ígéretét, és mégsem adja ki a Századvég-csoport kormányzati megrendelésre írt tanulmányait a Miniszterelnökség. A szervezetet vezető Lázár János a június 28-i kormányinfo nyilvánossága előtt jelentette be, hogy a vs.hu újságírója, Joó Hajnalka jogerősen is megnyerte a milliárdokért rendelt Századvég-tanulmányok nyilvánosságáért indított pert, a Miniszterelnökség ezért a cégcsoport 30 ezer oldalnyi, kormányzati megrendelésre írt anyagát hozzáférhetővé teszi az újságírónak.

A miniszteri ígéretet az ítélet kézbesítésétől számított 60 napon belül, augusztus 26-áig kellett volna végrehajtani. A 30 ezer oldalt tartalmazó DVD-vel vagy papírokkal teli utánfutó helyett az újságíró egy e-mailt kapott a határidő lejárta előtti utolsó napon, amelyben közölték, hogy a Miniszterelnökség felülvizsgálati kérelemmel fordult a Kúriához, egyúttal a végrehajtás felfüggesztését is kérte.