tenisz;US Open;Babos Tímea;Andy Murray;

2015-09-03 07:54:00

Babos egyéniben búcsúzott

Babos Tímea két játszmában (6:3, 6:4) kikapott a 2011-ben győztes ausztrál Samantha Stosurtól az amerikai nyílt teniszbajnokság (US Open) első fordulójában. A világranglistán egyesben 74. magyar játékos 4:3 után két játékot is veszített, így 29 perc alatt Stosuré lett az első szett. A folytatásban szintén az ausztrál játékos akarata érvényesült, a második játszmában is elvette ellenfele adogatását, és ezt az előnyét végig megtartotta. Az összecsapás 1 óra 10 percig tartott.

„Stosur nagyon jól játszott. Igazi bajnokként teniszezett végig a meccsen. Azt gondolom, jól játszottam én is. Küzdöttem, ahogy bírtam, de ma ez kevés volt. Apró hibákat vétettem ugyan, de összességében egy pozitív meccs volt. Persze szomorú vagyok! Talán majd jön egy könnyebb sorsolás a jövőben, addig pedig edzek tovább keményen, hogy készen álljak arra a feladatra” – fogalmazott honlapján Babos Tímea, aki még a páros főtábláján érdekelt a francia Kristina Mladenoviccsal az oldalán. A harmadik helyen kiemelt duó első ellenfele az Andreea Mitu-Teliana Pereira (román, brazil) kettős lesz.

A férfiaknál a 2012-es győztes, harmadik helyen kiemelt brit Andy Murray négy játszmában (7:5, 6:3, 4:6, 6:1) nyert az ausztrál Nick Kyrgios ellen, és ezzel bejutott a 64 közé.