Bayern München;Wayne Rooney;David Silva;Del Bosque;

2015-09-07 07:56:00

Rooney történelmet írt

Az angolok elsőként jutottak ki a franciaországi Eb-re, miután hetedik selejtezőbeli meccsüket is megnyerték, San Marino ellen idegenben 6-0-ra. Több válogatott hétfőn és kedden biztosíthatja helyét a legjobbak között.

C csoport

Helycsere történt a csoport élén. A spanyolok meggyőző játékkal verték 2-0-ra az addigi listavezető Szlovákiát, így Vicente del Bosque együttese pontszámban beérte Hamsikékat, s jobb gólarányával meg is előzik őket. Az Oviedóban félház előtt megrendezett találkozón a hazaiak góljait Jordi Alba (5.) és Iniesta (30., 11-esből) érte el. A találkozó hőse David Silva volt, aki káprázatos átadásokkal vétette észre magát. A meccs előtt néhány órával kis híján összeverekedett Diego Costa és Sergio Ramos, s csak Vicente del Bosque szövetségi kapitány közbelépésére sikerült szétválasztani őket. A spanyolok kedden Macedónia ellen lépnek pályára. A csoportban a továbbjutása kérdése még nyitott, miután az ukránok Kravec, Jarmolenko és Konopljanka (11-esből) 3-1-re verték a fehéroroszokat, ezzel 3 ponttal állnak a spanyolok és a szlovákok mögött.

Eredmények: Spanyolország-Szlovákia 2-0 Ukrajna-Fehéroroszország 3-1 Luxemburg-Macedónia 1-0

D csoport

Változás történt a D csoport élén is. A németek remek játékkal verték a lengyeleket 3-1-re, így megelőzték a nagy riválist. Húsz perc után már 2-0-ra vezettek a németek Thomas Müller és Götze góljával, a 37. percben azonban egy remek támadás után Lewandowski fejessel szépített, majd az egyenlítésre is megvolt az esélyük a vendégeknek. A 82. percben Götze állította be a 3-1-es végeredményt. Götze egyébként akár mesterhármast is elérhetett volna: az 57. percben a kapufát találta el Gündogan passza után.

„Mindenképpen a három pont megszerzése volt a célunk. Fontos volt, hogy megszerezzük a harmadik gólt, hiszen így már megnyugodhattunk. A harmadik gólnál némi szerencsém volt” – fejtette ki a Bayern München két találatot elérő középpályása. Az első találatot elérő Thomas Müller megkönnyebbültnek mondta magát a három pont megszerzése után. „Túl sok célt tévesztett átadásunk volt. Mégis elégedettek lehetünk, hiszen az élre kerültünk” – fejtette ki.

Joachim Löw német szövetségi kapitány is arra utalt, hogy mindenki az élre ugrást várta el tőlük. „Ezért is a győzelem megszerzése volt a legfontosabb. Sok helyzetünk volt. Lengyelország azonban erős ellenfél volt” – közölte. Mivel a skótok meglepetésre kikaptak Grúziában, ezért amennyiben a német válogatott nyerni tudna hétfőn a glasgowi Hampden Parkban, úgy biztosítaná helyét a franciaországi Európa-bajnokságon.

Eredmények: Németország-Lengyelország 3-1 Grúzia-Skócia 0-1 Gibraltár-Írország 0-4

E csoport

Az angolok száz százalékos teljesítményüknek köszönhetően kijutottak a franciaországi Eb-re: 6-0-ra verték idegenben San Marinót. Wayne Rooney a 13. percben beállította a legendás Bobby Charlton rekordját, aki szintén 49-szer volt eredményes a válogatott mezében. Rooneyt a második félidőben lecserélte Roy Hodgson szövetségi kapitány, aki a meccset követő sajtótájékoztatón közölte, eleve tervezte a cserét, s erről a Manchester United támadója is tudott. A csoportmásodik Svájcot is csak egy hajszál választja el a továbbjutástól: rendkívül változatos meccsen verte Szlovéniát 3-2-re úgy, hogy a szlovének a 80. percig 2-0-ra vezettek idegenben, ám Drmic, Stocker, majd a 94. percben újra Drmic találatával fordítottak a helvétek.

Eredmények: Svájc-Szlovénia 3-2 San Marino-Anglia 0-6 Észtország-Litvánia 1-0

G csoport

Egyetlen pont hiányzik az osztrákoknak a hátralévő három meccsen ahhoz, hogy kikerüljenek az Eb-re. A „sógorok” Zlatko Junuzovic 52. percben szerzett találatával verték Moldovát 1-0-ra. Marcel Koller gárdája sorozatban hatodik győzelmét szerezte meg a selejtezők során. Kedden már akár biztosíthatja helyét a gárda a franciaországi Eb-re: Stockholmban az ellenfél Svédország lesz. Ha az oroszok nem nyertek volna a svédek ellen, akkor az osztrákok már szombaton valóra válthatták volna nagy álmukat, ám úgy tűnik, a szbornaja számára kedvező következményekkel járt Európa legjobban fizetett szövetségi kapitánya, Fabio Capello leváltása, hiszen a Leonyid Szlutszkij által irányított együttes 1-0-ra nyert Djuba találatával (38.).

Eredmények: Oroszország-Svédország 1-0 Ausztria-Moldova 1-0 Montenegró-Liechtenstein 2-0

I csoport

Nem történt változás a csonka csoport élén, mivel a dánok hazai környezetben nem tudták két vállra fektetni a harmadik helyezett albánokat (0-0). Sőt, a vezetést majdnem a vendégek szerezték meg. A dánok erejéből csak egy lesgólra futotta a vártnál támadóbban fellépő szkipetárok ellen. Semmi jelentősége sem volt a szerb-örmény találkozónak, legfeljebb csak annyi, hogy a szerbek már nem -2 ponttal állnak csoportjukban 2-0-s győzelmüknek köszönhetően. A szünnapos a csoportban Portugália volt, amely hazai környezetben barátságos mérkőzésen a franciák ellen lépett pályára, s a vendégcsapat Valbuena szabadrúgásával nyert.

Eredmények: Dánia-Albánia 0-0 Szerbia-Örményország 2-0