Babos Tímea;Thomaz Bellucci;amerikai nyílt teniszbajnokság;Andy Murray;

2015-09-07 07:59:00

Murray könnyedén nyert

Továbbjutott a brit Andy Murray az amerikai nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójából, miután három szettben (6:3, 6:2, 7:5) legyőzte a brazil Thomaz Belluccit.

"Ez egy nagyon fontos nap volt a számomra. Az előző mérkőzésem nagyon nehéz volt fizikálisan és mentálisan is. Ez a mostani sokkal jobban sikerült, és ez erőt ad nekem" – mondta a világranglista harmadik helyezettje, aki a második körből egy ötszettes csatában jutott tovább. A következő fordulóban a dél-afrikai Kevin Andersonnal játszik. Szintén diadalmaskodott a svájci Stan Wawrinka is, aki a belga Ruben Bemelmans ellen nyert három szettben az 1 óra 58 percig tartó találkozón. "Ezen a mérkőzésen voltam fent és lent is, de mindez már nem számít. Boldog vagyok, hogy túl vagyok rajta" – nyilatkozott őszintén Wawrinka.

Babosék a harmadik körben

„Nem játszottunk ma sem igazán jól. De megvan a győzelem két szettben. És ez a lényeg" – nyilatkozott Babos Tímea a hivatalos oldalán, miután a francia Kristina Mladenovic oldalán győzött női kettesben a US Open második körében. Ellenfelük a Dominika Cibulkova, Magdalena Rybarikova szlovák kettős volt, két 6:4-es szettben nyertek ellenük. A soproni teniszező – aki a WTA páros-világranglistáján 13. helyen áll – és a 22 éves társa legközelebb a spanyol Lara Arruabarrena és a szlovén Andreja Klepac duóval csapnak össze. Ha azt a meccset is megnyernék, akkor már a tenisztorna negyeddöntőjében találnál magukat.