birkózó vb;

2015-09-08 09:33:00

Birkózó-vb - Bácsi is búcsúzott, kvóta nélkül az első nap után

A kötöttfogásúak 75 kilogrammos kategóriájában szereplő Bácsi Péter első vigaszági meccsén kikapott a címvédő örmény riválisától, így kiesett a Las Vegas-i olimpiai kvalifikációs birkózó-világbajnokság hétfői nyitónapján, melyen mellette Lőrincz Tamás és Kiss Balázs sem tudott olimpiai kvótát szerezni.

A 80 kilóban tavaly Eb- és vb-győztes Bácsi - aki két győzelem után az orosz olimpiai bajnok Roman Vlaszovtól kapott ki a nyolcaddöntőben - remekül kezdte az Arszen Dzsulfalakjan elleni csatáját. Egy perc sem telt el, amikor gyönyörű válldobással 4-0-ás előnyhöz jutott, majd a folytatásban is aktívan birkózott, riválisát két percnél intették is, ám a térdelőhelyzetből nem született újabb pont.

Simának tűnt ekkor a mérkőzés, ám 2:30 percnél Dzsulfalakjan villámgyorsan Bácsi mögé került, majd lent pörgetéssel próbálkozott. Bácsi hosszú másodpercekig jól védekezett, végül mégis átfordult, majd két-három másodperccel a szakasz vége előtt újra. Ezzel az örmény 6-4-re fordított, ráadásul kapott még egy pontot, miután Struhács György kapitány második pörgetéssel kapcsolatos reklamációját a videózás után elutasította a zsűri.

A pihenőt követő három percben tulajdonképpen eredménytelen tusakodás zajlott a szőnyegen, márpedig ez Dzsulfalakjannak kedvezett, aki 7-4-es sikerrel jutott tovább. "Nagyon nehéz mit mondani. Egy ilyen szintű versenyzőnek mint Peti egyszerűen nem lehet 4-0-ás előnyt leadni" - mondta dühösen az MTI-nek Struhács György szövetségi kapitány.
Az olimpiai kvótához az első hatban kell végezni a vb-n, azaz az első napot riói kvalifikáció nélkül zárta a magyar csapat, mivel Lőrincz Tamás és Kiss Balázs már korábban kiesett.

Kedden Krasznai Máté (59 kg), Korpási Bálint (71 kg), Szabó László (80 kg) és Lám Bálint (130 kg) lesz érdekelt a világbajnokságon.