Mezősné Szilágyi Kinga, a BCE tájépítészeti karának dékánja a pesti campus előtt tartott sajtótájékoztatón elmondta: a miniszter rögtön a tárgyalások elején rögzítette, hogy a döntés megszületett, a három kar integrációja eldöntött tény. Innentől arról tárgyalhatnak, hogy az integráció minél simábban valósuljon meg - idézte a minisztert. Azt is elmondta, úgy ültek le a tárgyalásra, hogy észérvekkel meg tudják győzni a minisztert. Erre azonban esélyt sem kaptak, a tárcavezető szavai hideg zuhanyként érték őket.
Hegedűs Attila, a kertészettudományi kar dékánja hozzátette: az egyeztetésen megkérdezték, van-e bármi lehetőség a módosításra, a miniszter határozott kijelentése szerint azonban nincs. Innentől az a kérdés, milyen feltételek mellett, hogyan lehet a két egyetemnek együttműködnie. Arra a felvetésre, hogy a szenátusi ülésen mit javasolnak majd, visszakérdezett: "miért van szükség egyáltalán szenátusi ülésre?"
Az egyetem szenátusa a dékáni-miniszteri találkozó után egy órával ülésezett, ahol fölényes többséggel szavazták meg, hogy nem egyeznek bele a budai karok leválasztásába - írta az Eduline. A minisztert azonban ez már hidegen hagyta. Rostoványi Zsolt, a Corvinus rektora sajnálatosnak nevezte, hogy a fenntartó az általuk felsorakoztatott szakmai érvekkel szemben más szempontokat tartott fontosnak.
A dékánok elmondták: az egyeztetésen továbbra sem kaptak kielégítő választ arra, mitől jobb az integráció, mint az általuk javasolt hálózatos, önálló egyetemi formában való együttműködés. Most legalább annyit szeretnének elérni, hogy ne tanév közben, január 1-jétől történjen meg az elcsatolás, a minisztérium szerint azonban "jogilag minden megoldható". A kari vezetők viszont arra sem látnak jogi esélyt, hogy azok a hallgatók, akik a Corvinuson kezdtek, ilyen diplomát is kapjanak.
A sajtótájékoztató alatt hallgatók molinók és táblák feltartásával fejezték ki tiltakozásukat a három kar elcsatolása ellen, majd a sajtótájékoztató végén megtapsolták a három dékánt.