Real Madrid;Leo Messi;

2015-09-14 07:53:00

Ronaldo a gólrekorder

Soha, senki nem szerzett annyi bajnoki gólt a Real Madrid színeiben, mint Cristiano Ronaldo. A portugál csillag az Espanyol ellen hagyta ott az eddigi rekorder Raúlt, méghozzá még tőle is ritkán látható káprázatos teljesítménnyel CR7 (vagy a legutóbbi meccs után immár CR5?) egymaga ötször vette be a kisebbik barcelonai együttes kapuját, így az új gólmutatója: 204 La Liga-meccs, 230 találat.

„A számok önmagukért beszélnek. Az, aki ilyen sok gólt szerez, megérdemli, hogy a neve a történelemkönyvekben szerepeljen. Remélem, hogy folytatja a gólgyártást, amiből neki és a csapatnak is csak haszna származik” – lelkendezett a 6-0-ra végződő meccs után Rafa Benítez, a Real szakvezetője.

Ronaldót honfitársa, Pepe is dicsérte. „Az Espanyol jó csapat, de amikor Cristiano ilyen napot fog ki, akkor lehetetlen a helyzete” – mondta az április 5-i Granada elleni meccs (9–1) után másodszor mesterötösig jutó csapattársról. „Hihetetlen. Mindannyian tudjuk, hogy ő a világ legjobb játékosa, és büszkék vagyunk, hogy a csapatunkban tudhatjuk” – magasztalta a portugált a kapus, Keylor Navas.

A Barca nem villogott ennyire, viszont rangadót nyert, hiszen 2-1-re diadalmaskodott az Atlético stadionjában. A döntő csapást Leo Messi vitte be, aki a második félidőben állt be, majd negyed órával később eldöntötte a derbit.

Spanyol bajnokság, 3. forduló
Levante–Sevilla 1-1, Granada–Villarreal 1-3, Athletic Bilbao–Getafe 3-1, Betis–Real Sociedad 1-0, Espanyol–Real Madrid 0-6, Sporting Gijón–Valencia 0-1, Atlético Madrid–Barcelona 1-2
Az élcsoport: 1. Barcelona 9 pont, 2. Real Madrid 7 (11-0), 3. Villarreal 7 (7-3)