Dortmund;Borussia;Labdarúgó Európa Liga;Thomas Tuchel;

2015-09-18 07:58:00

Nehéz dortmundi győzelem az El-ben

Úgy tűnt, nem bizonyul sikeresnek a rotáció a Dortmundnál, a labdarúgó Európa-liga csoportkörének első fordulójában. A Borussia trénere, Thomas Tuchel ugyanis a világbajnok Weidenfellernek szavazott bizalmat a kapuban az orosz Krasznodar elleni hazai találkozón az eddigi első számú hálóőr, Bürki helyett, a változtatás azonban visszaütött.

A vendégek ugyanis épp a portás hibájának köszönhetően szerezték meg a vezetést Mamajev révén. Nehezen lendült játékba a német bajnokságban a gólokat ontó Borussia, a Manchestertől igazolt Januzaj még nem találja a helyét, s megérezték Reus kiesését is. Az eső félidő utolsó mozzanataként aztán egyenlíteni tudott a Dortmund. A második félidőben szinte felborult a pálya, de Joo Ho csak a 92. percben tudta megszerezni a győztes gólt (2-1).

Döntetlennel kezdett a Liverpool: Lallana találatával vezetett ugyan 1-0-ra Bordeaux-ban, ám a hajrában kapott egy gólt (1-1). A kapus Bogdán Ádám csak a kispadon kapott helyet. Kezdett viszont a lengyel bajnokság góllövőlistáját vezető Nikolics Nemanja a Legia Varsóban, ám az ő jelenléte sem segített: együttese 1-0-ra kapott ki a dán listavezető Midtjylland otthonában.

Érdekesebb eredmények: Dortmund-Krasznodar 2-1, Ajax-Celtic 2-2, Bordeaux-Liverpool 1-1, Fenerbahce-Molde 1-3, Napoli-Brugge 5-0.