kézilabda;MVM-Veszprém;Carlos Ortega;Wisla Plock;

Felemás magyar rajt

Felemásan sikerült a Bajnokok Ligája rajtja a magyar férfi kézilabdacsapatainknak. Hiába vezetett az MVM Veszprém négy góllal is a lengyel Wisla Plock ellen, az utolsó másodpercekben sikerült egyenlítenie a hazai csapatnak, így a bakonyiaknak végül be kellett érniük döntetlennel (27-27). A Mol-Pick Szeged viszont jó játékot produkálva szép győzelmet aratott a szintén lengyel Kielce ellen, így három vereség után visszavágtak a Tisza-partiak.

A csoportgyőzelemét tűzte ki kezdeti célul az MVM Veszprém férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligájában. Carlos Ortega legényei a nyitófordulóban a lengyel Wisla Plock otthonába látogattak. Azt már a mérkőzés előtt sejteni lehetett, hogy nem lesz egyszerű dolga Nagy Lászlóéknak a legutóbb BL-nyolcaddöntős gárda ellen, ugyanis Wisla Plock remekel hazai pályán. Az elmúlt idényben legyőzte - többek között - a későbbi bajnok Barcelonát és a 2014-es győztes német Flensburg-Handewitt alakulatát. Ám arra talán nagyon kevesen gondoltak, hogy az utolsó percre kiengedi a győzelmet a kezéből a Veszprém.

A BL-ezüstérmes bakonyi alakulat négy góllal is vezetett a találkozó folyamán, az utolsó percre pedig 27-25-ös magyar előnnyel fordultak a csapatok. Hat másodperccel a mérkőzés vége előtt, azonban sikerült egyenlítenie a lengyel együttesnek, így kettő helyett egy ponttal távozott a Veszprém Plockból. „Mondanom kellene valamit, de nem tudok” – nyilatkozta a mérkőzés után csalódottan Mikler Roland, a bakonyiak kapusa. A magyar együttes spanyol vezetőedzője, Carlos Ortega elmondta: csapata 40 percig kézben tartotta a meccset, utána sajnos kiadta a kezéből a győzelmet. A Veszprém jövő szombaton a Flensburg-Handewitt ellen hazai pályán javíthat.

A Mol-Pick Szeged revánsra készült a szintén lengyel Kielce ellen, ugyanis a Tisza-partiak a legutóbbi három mérkőzésüket elveszítették riválisuk ellen. A csapatkapitány Zubai Szabolcs is úgy vélekedett a találkozó előtt, hogy hazai pályán nem tud mást elképzelni, csak győzelmet. Kemény védekezéssel kezdett mindkét csapat, csak amíg Szmal többször védett - egyszer például arccal -, addig a házigazdáknál Sierra nem találkozott a labdával. A 6. percben 3-1-re vezetett a lengyel bajnok, de a 10.-re sikerült egyenlíteni (4-4). Bombac góljaival tartotta a lépést a Pick, és a 14. percben először vezetett (7-6). Időt kértek a vendégek, ám csak lassan tértek magukhoz, emberelőnyükben még büntetőt is rontottak.

Juan Carlos Pastor legényei aztán egyre jobban játékba lendültek, s a szünetre már három góllal (17-14) vezettek. A fordulást követően emberhátrányban megtáltosodott a Tisza-parti együttes, és 23-17-re megugrott. Kapust cserélt a Kielce, de sokáig maradt a különbség. Negyedórával a vége előtt két gyors góllal 27-24 lett az állás, és amikor még közelebb férkőzött a rivális, időt kért a Szeged (50. perc: 28-26). A kulcsjátékosok kis pihenőt kaptak a hajrá előtt, és a cserék révén az 53. percre 30-26 lett. Zubai kiállítása alatt hétméterest hibázott a Kielce, ám Vranjest is kiküldték, és ő már vissza sem jöhetett. Fokozatosan zárkóztak a lengyelek, ám az utolsó két percben taktikusan játszott a Szeged. A végén maradt egy utolsó dobása a vendégeknek, de azt a hazaiak sáncolták, így roppant fontos két ponttal kezdték a BL-sorozatot.

„A végére szorosabb lett a mérkőzés, mint ahogy reméltük, de ettől függetlenül csak gratulálni tudok a fiúknak” – fogalmazott a Sport2-nek uan Carlos Pastor, a szegediek vezetőedzője. A következő fordulóban a Vardar Szkopje lesz a Tisza-partiak ellenfele.