„A Labour képes rá, hogy jobbá tegye Nagy-Britanniát” – hangsúlyozta az új pártvezér, akinek karizmatikus stílusa már nyáron is sok új támogatót szerzett a Munkáspártnak. Mint bejelentette, a közelmúltban 160 ezer új tag csatlakozott a párthoz, több mint 50 ezren azóta, hogy őt megválasztották. Corbyn a követendő irányvonalról bevitákat folytató párt egyesítését ígérte, s bírálta a médiát, amiért szinte kizárólag a munkáspárti vezetés megosztottságával foglalkozik, s nem a "valódi értékekkel". A Munkáspártnak a többség pártjának kell lennie, s egy gondoskodóbb társadalmat építeni, vélte az új pártvezér.
„Ez egy gazdag ország, képesnek kell lennünk arra, hogy mindenki részesüljön a prosperitás előnyeiből” – mondta Corbyn, aki egyenlőbb, igazságosabb, tisztességesebb társadalmat szeretne megvalósítani. Kitartott a vasút újraállamosításának szándéka mellett, ezúttal is kétségbe vonta, hogy Nagy-Britanniának 100 milliárd fontot kellene költeni a Trident nukleáris tengeralattjárók modernizálására, de elismerte, hogy erős hadseregre van szükség. A külpolitikát illetően támogatásáról biztosította Obamát, amiért diplomáciai megoldást keresett az iráni nukleáris program visszafogására. Úgy vélte, a Cameron kormánynak nincs stratégiája a szíriai rendezésre, s sürgette, hogy az ENSZ kapcsolódjon be a szíriai béketeremtésbe. Befogadó menekültpolitika mellett foglalt állást.
Corbyn beszédét ezúttal is ellentmondásosan értékelik, nagy sikert aratott a konferencián, de nem tudni, hogyan fogadja a szélesebb közvélemény. Egyik vetélytársa, Andy Burnham a Guardiannak adott gyorsértékelésében hangsúlyozta, Corbyn inspirálóan, a szívéből beszélt, azt mondta, ami évtizedek óta a meggyőződése, s ez a hang hiányzott a politikából. Mások szerint az új pártvezér beszéde nem javítja a Munkáspárt 2020-as visszatérési esélyeit.