Lech Poznan;Basel;Schalke;Labdarúgó Európa Liga;

2015-10-02 08:00:00

Tovább száguld a Schalke

Tartja káprázatos formáját a Schalke futballcsapata. A hetek óta száguldó németek ezúttal az Európa-ligában kápráztatták el a szurkolóikat, hiszen a K jelű négyesben 4-0-ra verték a görög Aszteraszt.

Az este hőse egy 26 esztendős argentin fiatalember, Franco Di Santo volt, aki az első félidő második periódusában 17 perc alatt szerzett mesterhármast (a negyediket Huntelaar vágta be). Minden sorozatot beleszámítva a Schalke hatmeccses győzelmi szériában van, és gyaníthatóan az El csoportkörében már nem lesz sok gondja, hiszen az első körben 3-0-ra diadalmaskodott a ciprusi APOEL otthonában.

A három magyar labdarúgó közül csak Kádár Tamás kapott helyet a Baselben szereplő lengyel Lech Poznan kezdő csapatában (Lovrencsics Gergő a 69. percben állt be, Holman Dávid nem játszott). A csoportkört a Belenenses elleni döntetlennel kezdő Lech ezúttal 2-0-ra kikapott, így a harmadik helyen áll. Rangadót vívtak a J csoportban: a francia Monaco az angol Tottenhamet fogadta. Amíg a házigazda rengeteg helyzetet puskázott el az első félidőben, addig Lamela betalált a meccs 35. percében, így El Shaarawy késői találata csak az egyenlítésre volt elég. Meglépett a riválisaitól ezzel szemben a Lokomotiv Moszkva, amely a Sporting (3-1) után az albán Skënderbeut (2-0) is legyőzte a H csoportban. A kvartett másik összecsapásán a Besiktas nem bírt portugál ellenfelével.

A 21.05 perckor kezdődő 12 összecsapás lapzártánk után ért véget.