Ónodi-Szűcs Zoltán 1966-ban született Debrecenben, orvos és egészségügyi szakmenedzser, de a Magyar Idők szerint jelenleg is tanul: a Corvinus Egyetem PhD-hallgatója. Amikor 1991-ben elvégezte az általános orvoskart, profi kosárlabdázó volt, egészen 1995-ig, és egy egészségügyi informatikai cégnél vállalt munkát. 2003-ban nevezték ki a debreceni Városi Egészségügyi Szolgálat élére, amelynek átalakítását követően 2004 októberétől a VESZ Egészségügyi Szolgáltató Kht. és VESZ Vagyonkezelő Kft. ügyvezető igazgatója volt.
2006-tól a debreceni Kenézy Kórház főigazgatójaként dolgozott, levezényelte az intézmény gazdasági társasággá alakítását, majd a Kenézy Kórház Zrt. vezérigazgatója, később a debreceni Egészségügyi Holding Zrt. igazgatóságának elnöke lett. 2012 februárjától a központosított kórházakat fenntartó Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) Észak-Alföldi régiójának területi igazgatója volt.
2014 október 1-jétől, nem sokkal Zombor Gábor érkezését követően bízták meg a GYEMSZI főigazgatói feladatainak ellátásával. Az intézmény azóta az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) nevet viseli.
Korábban írtuk: Szeptember 1-től nincs államtitkár a magyar egészségügy élén. Szakmai fórumokon, konferenciákon azóta sokszor elhangzott: Orbán nem siet új vezetőt találni, mert politikailag nem nyer és nem is veszít vele, ha valaki kézbe veszi az ágazat irányítását. A miniszterelnök szokásos péntek reggeli közrádiós interjújában azt ígérte, végre pontot tesznek az ügy végére és mire lemegy a nap, Balog Zoltán miniszterrel együtt kihúznak a cilinderből egy nevet. Megszokott egyes szám első személyben fogalmazott döntéseivel szemben most még hárította is a kiválasztás felelősségét, mondván, majd áttekintik a miniszterrel a helyzetet, akinek nyilván vannak jelöltjei a posztra.
A 25 milliárd forinttal gazdálkodó Nemzeti Kommunikációs Hivatal elnökségéből távozó Nobilis Márton munkájára a kormány a közbeszerzési területen számít a jövőben – közölte a vs.hu-val a Miniszterelnökség. A lap szerint a Közbeszerzési Hatóság vezetője lesz, Nobilis azután mondott le, hogy a hivatala a Lázár János vezette Miniszterelnökségről Rogán Antal új propagandaminisztériumához került.
A hetek óta tartó találgatások tucatnyi nevet hoztak felszínre, de ha a sajtó megszellőztette a terveket, másnapra biztosan süllyesztőbe kerültek vagy ügyes húzásokkal kimanőverezték magukat a listáról. Állítólag többen ahhoz kötötték az államtitkári pozíció vállalását, hogy Orbán adjon személyes garanciát az ágazat forrásainak bővítésére, de az ígéretet nem kapták meg. A szakmai hozzáértés helyett a kormányfő fontosabb szempontnak tartotta a hírek szerint, hogy olyan valaki kerüljön az ágazat élére, aki képes lesz megfékezni, elsimítani az elégedetlen hangokat, tiltakozásokat. Állítólag ezért gondolkodtak Sélleiné Márki Máriában, az OEP főigazgatójában vagy Pozsgay Csillában, az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) vezetőjében, de a hölgyek is elvéreztek a castingon. Ugyanilyen hamar kihullott a rostán a Fidesz-frakció két egészségpolitikusa: Pesti Imre egykori kormánymegbízott és a soproni kórház vezetését képviselőségre cserélő Molnár Ágnes is. Sokáig zöld lámpa villogott Cserháti Péter rehabilitációs szakellátás fejlesztésért felelős miniszteri biztos neve mellett, de ő állítólag jobban szeret dolgozni, mint dolgoztatni – őt is kihúztuk a listáról.
A hét elején egy, a népegészségügyi tervekről rendezett konferencián feltűnt, hogy az államtitkárság működtetésével - az azóta amúgy kecskeméti városi Fidesz elnökké választott - Zombor Gábor távozása után megbízott Beneda Attila egészségpolitikáért felelős helyettes államtitkár milyen felhőtlenül jókedvű, míg a folyosói beszélgetésekben vele együtt emlegetett Ónodi-Szűcs Zoltán, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ főigazgatója milyen lehangolt. Ki-ki belátása szerint értékelte úgy a hangulatukat, hogy egyikük megússza a kinevezést, a másik meg nem.
Ahhoz, hogy a kormány jól működjön, nagyobb segítségre van szüksége. Ezzel magyarázta Orbán Viktor a Miniszterelnöki Kabinetiroda felállítását a Kossuth rádió péntek reggeli műsorában. Úgy fogalmazott: “mindig is ezt szerettem volna, csak nem tudtam végrehajtani”. Az időzítésről hozzátette, a tavalyi parlamenti választás megnyerése után azért nem tudták “kiemelni” Rogán Antalt a Fidesz-frakció éléről, mert a ciklus elején nagyon fontos a képviselőcsoport egysége. Most azonban úgy érezte, stabil a gazdaság, lehet frakcióvezetőt váltani, és így megkaphatja azt a segítséget, amelyre a kormányzati munkán belül szüksége van.