A belügyminiszter szerint a bevándorlás jelenlegi magas szintje mellett lehetetlen a brit társadalom kohézióját elérni, s bevetette azt az érvet is, hogy a bevándorlók munkahelyet vesznek el a brit lakosoktól, s "szinte zéró" a hozzájárulásuk a brit gazdaság teljesítményéhez. May szerint Nagy-Britanniának nincs szüksége a jelenlegi magas migrációs szintre, a nettó bevándorlást 100 ezer főben maximálná. Boris Johnson, London polgármestere továbbra is a Konzervatív Párt vezető showmanje. Jövőre leköszön a brit főváros éléről. A tory politikust az első számú esélyesnek tartják Cameron posztjára, de May és a pénzügyminiszter, George Osborne is versenyben van az utódlásért. Cameron ugyanis közölte, hogy a legközelebbi parlamenti választáson már nem ő akarja vezetni a torykat.
Johnson szerint fantasztikusan jó most konzervatívként politizálni, s közölte, jövőre a toryk nyerni fognak az önkormányzati választásokon is. Bírálta a Munkáspárt új vezetőjét, Jeremy Corbynt, aki szerinte "szürreális" beszédet mondott a Labour pártkonferenciáján. Az új munkáspárti politika szerinte a múltba, a Gordon Brown-Ed Balls érába vinné vissza a Munkáspártot, s ezzel ismét válságba sodorná Nagy-Britanniát. Boris mit sem törődött azzal, hogy a világméretű pénzügyi válság megoldásában az akkori brit kormányfő, Gordon Brown éppenséggel komoly nemzetközi szerepet játszott. London polgármestere hosszan sorolta a város élén töltött időszakának sikereit, a londoni olimpia sikeres megrendezésétől a bűnözés visszaszorításáig.
A bűntettek száma 25 százalékkal esett vissza, a gyilkosságok száma felére csökkent hivatali idejében. A brit fővárosban 25 év után meghosszabbítanak egy metróvonalat, s London második helyre szorította Párizst a világ legkedveltebb turistacélpontjainak toplistáján. A polgármester egy téglát lengetve a kezében 100 ezer új lakás építését ígérte a londoniaknak.