Patrick Kennedy kénytelen volt védelmébe venni „Hétköznapi küzdelem: személyes életút múlt és jövendő mentális problémák, függőségek közepette” című memoárját. A volt képviselő keddi sajtóértekezletén elmondta, szereti a családját, de fontosnak tartja, hogy vessenek véget az elhallgatásoknak, hogy végre nyíltan beszélhessen saját maga és családtagjai küzdelmeiről a szenvedélybetegségekkel. Előre sejtette, hogy lesz majd felzúdulás. A Kennedy-családból nem szokás „kibeszélni”.
Patrick Kennedy visszaemlékezéseiből kiderül, amit persze eddig is lehetett tudni, hogy egyetlen fiatalnak sem könnyű az élete a híres famíliában, ahol mindenkit a közszolgálatra nevelnek, s mindenkivel szemben rendkívüli elvárásokat fogalmaznak meg – „a Kennedy név kötelez” elv jegyében. Edward volt a legfiatalabb a Kennedy-fiúk nagy generációjából, a dinasztiaalapító, Joe Kennedy eltökélte, hogy valamelyik fiából amerikai elnök lesz. A család elsőszülöttje, Joseph repülőgép-balesetben életét veszítette, így a másodszülött, John F. Kennedy lett az, akit elnöknek neveltek. Tragikus halála, a dallasi merénylet után középső öccse, Robert Kennedy, a volt igazságügyi miniszter vette át a stafétabotot, a Kennedyek álmát egy másik merénylő törte össze egy Los Angeles-i hotel folyosóján. Öccsük, Ted soha nem tudott megbirkózni a két tragédiával.
Kisebbik fia már többször is elmondta, a massachusetts-i szenátor valószínűleg poszttraumás stresszel küzdött két bátyja meggyilkolása miatt. Ted rettegett attól: ő is merénylet célpontja lehet. Amikor mégis úgy döntött, hogy indul az elnökségért, a szenátor levelet írt a fiának, amelyet akkor kellett volna megkapnia, ha netán ő is merénylet áldozata lesz.
A CBS tévécsatorna „60 perc” című műsorában Patrick Kennedy úgy fogalmazott, apja „csöndes kétségbeesésben élte le az életét”. Nem volt ideje gyászolni, feldolgozni a tragédiát, hiszen hirtelenjében ő lett a családfő, az apafigura a volt elnök két gyermeke, s Bobby Kennedy 11 gyermeke számára is. Ted 47 évet töltött a szenátusban. Ő vitte tovább a Kennedyek politikai örökségét, s a család fiataljaitól is elvárta, hogy ezt tegyék. Patrick egész életében aggódott apja alkoholizmusa miatt, a szenátor gyógyszereket is szedett, így próbált megbirkózni belső feszültségeivel.
Patrick Kennedy könyve végső soron önvallomás. Nem titkolja, bipoláris, depresszióval küzdött, pánikrohamai voltak. Ted Kennedy Patrick fiában látta volna az utódát, ő azonban gyakran úgy érezte, nem tud megfelelni a családi elvárásoknak. Apja halálát követően Patrick gyorsan visszavonult a politikától, s azóta az alkoholizmussal és más függőségekkel küzdő emberek szószólója lett. Mint mondja, azért is íródott a könyv, hogy saját példája révén másokon segítsen, s bemutassa, mit sem segít a problémák elhallgatása.
Kennedy kisebbik fia megszenvedte a családi feszültségeket, szülei alkoholizmusát. Tíz évesen rúgott be először, kokainnal, fájdalomcsillapítókkal is próbálkozott, már tizenévesen rehabilitációra küldték, majd politikusként is többször. 1994-ben került be a képviselőházba. 2006-ban részegen balesetet okozott a Capitoliumon. 2010-ben úgy döntött, végleg kiszáll a politikából. Már több mint négy éve „tiszta”, családjával és gyerekeivel törődik.
Anyja, Joan Kennedy, a szenátor első felesége ügyvédje útján tudatta, nem tud azonosulni a művel, nem kapott belőle példányt, fia nem kérte ki előzetesen a véleményét. Ifjabb Ted Kennedy, Patrick 54 éves bátyja is neheztel a leleplező memoár miatt. Ted lábát 12 éves korában csontrák miatt amputálni kellett, életét a hátrányos helyzetűek, mozgássérültek segítésének szentelte, nemrégiben indult először választott hivatalért, tavaly bekerült Connecticut állam helyi szenátusába. Neki valószínűleg most a legkevésbé sem hiányzott a Kennedy-család titkainak kiteregetése.