magyar-feröeri;

2015-10-09 00:50:00

Böde-Feröer 2-1

A magyar labdarúgó-válogatott Böde Dániel duplájával, hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a Feröer-szigeteket az Európa-bajnoki selejtezősorozat kilencedik fordulójában. Bár sokáig úgy látszott, a románok kikapnak, s feljövünk a második helyre, riválisunk az utolsó percben egyenlített Bukarestben Finnország ellen, így maradtunk a harmadik helyen, de jó esélyünk van arra, hogy legjobb harmadikként kijussunk a franciaországi EB-döntőre.

A legnagyobb kérdés az volt a mérkőzés előtt: vajon egy vagy két csatárral áll majd fel a magyar labdarúgó-válogatott a Feröer-szigetek elleni Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésre. Nos, erre a találkozó előtt választ kaptunk. Bernd Storck szövetségi kapitánya egyedüliként Nikolics Nemanját küldi harcba. A tét nem volt csekély, ugyanis győzelem esetén Dzsudzsák Balázsék biztos pótselejtezős helyen zárják az F jelű hatost. A mérkőzés kulcsfontossága látszott a lelátón is. Annak ellenére, hogy hétfőn derült ki, nemzeti tizenegyünk mégis közönség előtt játszhatja az összecsapást, szép számban érkeztek szurkolók a tegnap esti meccsre, körülbelül 16 ezer drukker váltottak jegyet.

6. Görögország 9 0 3 6 3:11 3

Rögtön a találkozó elején jött a sokk: a 11. percben Róaldur Jacobsen góljával a Feröer-szigetek szerzett vezetést. A középpályás Juhász Rolandról fordult le a tizenhatoson belül, s Király Gábor mellett a bal alsóba passzolta a labdát. 0-1. A hátrány ellenére sem pörgött fel a játékunk, sőt, veszélyes helyzeteket a vendégek tudtak kiharcolni. Jött is a füttyszó a lelátóról. A félidő végére valamelyest javult a játék, de a 66 százalékos labdabirtokláson kívül, mást nem igazán tudott elérni a magyar válogatott. A közönség pedig tudatta a magyar szövetséggel, hogy Storck helyett, szívesebben látná Dárdai Pált a kispadon. Az első félidő hosszabbításában adódott a legnagyobb helyzet a honi nemzeti tizenegy előtt. Bódi Ádám azonban a Nielsen kapusba lőtte a labdát.

A folytatásra Bernd Storck két újabb csatárral próbálta felpörgetni a támadójátékunkat. Böde Dániel Bódi Ádámot, míg Németh Krisztián Tőzsér Dánielt váltotta. Tehát, a magyar (Böde) és a lengyel (Nikolics) góllövőlista éllovasa egyszerre volt a pályán. Ez meg is látszott. Öt perc játék után, több lehetősége volt a magyaroknak, mint a teljes első félidőben. Igaz, nem tették magasra a lécet Dzsudzsákék. A jobb teljesítmény miatt, újra megjött a közönség hangja. „Magyarok, Magyarok!” – szólt a lelátóról. S, össze is jött az egyenlítő találat. A 63. percben Kádár Tamás remek beadását követően Böde Dániel bólintott a kapuba. 1-1. Továbbra is nyomás alatt tudta tartani a honi válogatott Feröert, s a 72. percben megszereztük a vezetést. Böde óriási gólt lőtt Nielsen kapujába. 2-1. A magyar bajnokság gólkirálya igazolta, miért kellett behívni a nemzeti együttesbe.

Több találat már nem született, így Böde duplájával 2-1-re nyert a magyar válogatott. Együttesünk maradt a harmadik helyen, mivel bár a románok a 90. percig 0-1-re álltak a finnek ellen, az utolsó pillanatban egyenlíteni tudtak. Pedig vereségük esetén a biztos továbbjutást jelentő második helyet szerezhettük volna meg. Az észak-írek Steven Davis duplájának, és Josh Magennis góljának köszönhetően 3-1-re legyőzték Görögországot.

A többi csütörtöki eredmény

D csoport

Írország -Németország 1-0

Skócia-Lengyelország 2-2

Grúzia-Gibraltár 4-0

Az élcsoport: 1. Németország 19, 2. Lengyelország 18 (31-9), 3. Írország 18 (18-5).