Arató András Klubrádió
Büszke lehet a hazájára az a polgár, akinek az országában Göncz Árpádot választják meg köztársasági elnöknek. Bizakodhat annak az országnak a lakossága, amelyikben Göncz Árpád a köztársasági elnök. Most emlékezhetünk.
Avar János újságíró
Lenyűgözően kedves ember volt, mondhatni ellenállhatatlanul, képtelen is vagyok felfogni a jobbszélről őt gyűlölőket. Washingtoni tudósítóként a követségen találkoztam vele először, mint még ideiglenes államfővel, s amikor mondtam neki, hogy „Elnök úr, nem kérnél nekünk egy fröccsöt a diplomatáidtól, ez jogodban áll”, mire nevetve felelte: hogyne, ez is jogköröm. Majd hamiskás mosollyal hozzátette: mondtam is Jóskának (Antall), hogy járna nekem az első éjszaka joga is…
Bolgár György rádiós újságíró
Ha egyszer majd újból életre kel a magyar demokrácia és a Magyar Köztársaság, ha egyszer majd fontos lesz ismét a magyar társadalomnak az egyén szabadsága, ha egyszer majd megérti a többség, hogy egyéni szabadságjogok nélkül a társadalom, a nemzet sem lehet szabad és elégedett, akkor Göncz Árpád lesz a fényes és örömteli példa, hogy így is lehet. Sőt nemcsak lehet, így kell csinálni.
Farkasházy Tivadar Hócipő
A szerdai Hócipőben tíz oldalon jelennek meg képei, kettőt megtölt II. Erzsébet, I. Beatrix, I. Juan Carlos, Akihito, II. János Pál, Clinton, Chirac, Mandela, a szokott diplomáciai mosolynál sokkal emberibben néznek rá, örülnek, hogy megismerték, hogy ismét vele lehetnek, akkor a lehető legjobb hírünket keltette a világban. Egy mai embert maximum az orosz Putyin, a török Erdogan, az azeri Alijev, a kazah Nazarbajev társaságában tudnánk mutatni. Hát ez történt velünk az elmúlt 15 évben.
Horváth István hírlapíró
Lesz-e még igaz szolgája a védteleneknek?
Horváth Zoltán újságíró
Az esély elvesztése talán akkor kezdődött, amikor Göncz Ádám a Kossuth téren a szervezett füttybrigádoknak a csendjével válaszolt. Talán mindannyiunknál előbb érzékelte, hogy milyen erők vannak éppen újjászületőben. Az ő akkori européer válasza akkor és azóta is kevés volt ezek megállítására mozgósítani. Hiszen a látszólag vele egy oldalon állók között is sokan készen álltak ezeket az erőket meglovagolni. Valószínűleg az elsők között sejthette meg, miként válik életünk tovatűnő ábrándjává a józan normalitás.
Veress Jenő a Népszava főmunkatársa
1998-ban történt, amikor riportra menet karamboloztam a budai Gábor Áron utcában. (Egy amerikai követségi autó jött belém, ezért muszáj volt megvárni a helyszínelőket.) Molnár Péter kollégám, barátom terelgette a feltorlódott dugót, én meg ott toporogtam a kocsim körül. Egyszer csak megállt mellettem egy nagy fekete autó. Göncz Árpád ült benne. Kinyitotta az ajtót, és megkérdezte: segíthetek valamiben? Hiába, ő még a szegény koccanós autósoknak is igazi elnöke volt.