Európa-bajnoki-selejtező;Feröer;görög labdarúgó válogatott;Magyar Lelátó;

2015-10-11 22:18:00

Görög-magyar - Barátságos vereség

A magyar válogatott 4-3-ra kikapott a görög labdarúgó válogatottól utolsó labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőjén. Ettől függetlenül azonban még egyenes ágon, legjobb harmadikként továbbjuthat, ha holnap az ukránok nem tudják legyőzni a címvédő spanyolokat. A meccsnek nem volt jelentősége, mert a románok simán nyertek Feröer ellen.

A magyar válogatott számára egyszerű volt a képlet a görögök elleni utolsó Európa-bajnoki selejtezőn. Ha nyernek fiaink, de Románia nem tudja megszerezni a három pontot a Feröer ellen idegenben, akkor felesleges tovább számolgatni, mi kell ahhoz, hogy legjobb harmadikok legyünk: egyenes ágon, a második helyen jutunk ki a jövő évi franciaországi viadalra. Böde, aki két gyönyörű gólt lőtt csütörtökön Feröernek, bejátszotta magát a kezdőbe, csatártársa Németh Krisztián volt. A két középső védő Juhász és Kádár volt, az eltiltásából visszatért Leandro visszatért a balhátvéd posztjára.

Szép számú magyar közönség biztatta fiainkat Pireuszaban, ahol a meccs napján óriási vihar pusztított, gyakran felzúgott a „hajrá magyarok”. Ez persze nem is csoda, hiszen az 1986-os labdarúgó világbajnokság óta először nyílt esély arra, hogy kijussunk egy jelentős fociviadalra. A Magyar Lelátó honlapja szerint a meccs előtt pirotechnikai eszközökkel dobálták a magyar szurkolókat a görögök, a rohamrendőrök végül a magyar drukkereket szorították kifelé a stadion mellől. A rangado.hu szerint azonban a mintegy 200 magyar szurkoló sem volt szent, s a rendőrök többjüket meggumibotozták.

Az F csoport további eredményei
Finnország-Észak-Írország 1-1
Feröer-szigetek-Románia 0-3

Ahhoz képest, hogy papíron a magyar válogatott volt a találkozó esélyese, a görögök lefociztak bennünket a meccs elején, s már 5 perc múltán sakk-mattolták a magyar védelmet: Sztafilidisz volt eredményes (0-1). Hazai pályán ez volt az első (!) gólja a görög válogatottnak az Eb-selejtezők során. Nehezen pörögtünk fel, a védelmünk sem tűnt sziklaszilárdnak, de a 26. percben csak sikerült az egyenlítés: Leandro remek jobb oldali beadása után szinte üresen hagyták Lovrencsicset, aki közelről a kapuba fejelt (1-1). A 33. percben egy szöglet után Juhász került helyzetbe, lövése centikkel kerülte el a bal kapufát. Bár viharosnak nem nevezhetnénk az első félidőt, a játékvezető öt sárgát osztott ki, ebből hármat a mieinknek.

A második félidő görög helyzettel kezdődött, de szerencsére mi szereztük meg a vezetést az 54. percben: Dzsudzsák szöglete után Elek ügyesen ért labdához, a hosszú saroknál Németh Krisztián pöckölte a labdát a hálóba (1-2). Nem vezettünk azonban sokáig: az 57. percben Tahcidisz lőtt nagy gólt Király kapujába (2-2). Vérszemet kaptak a görögök, egyre többet próbálkoztak távoli lövésekkel, de ezek általában messze elkerülték a kaput. A 75. percben a csereként beállt Kalmár remekül verekedte át magát a görög védőkön, az üresen álló Németh Krisztián elé tálalt, aki nagy gólt lőtt (2-3). Ezúttal sem tudtuk azonban sokáig megtartani az előnyt: a 79. percben Mitroglu talált a magyar hálóba (3-3). A 86. percben előnyhöz jutottak a görögök Kone fejesével, s 4-3 maradt a végeredmény.

Mivel a románok 3-0-ra nyertek Feröeren, ezért nemhogy nem előztük meg őket, 4 ponttal végeztek előttünk.

Görögország-Magyarország 4-3 (1-1)
Pireusz, Jorgosz Karaiszkakisz Stadion, 8500 néző. V: Ivan Bebek (horvát)
Görögország: Karnezisz – Kiciu, Morasz, Papasztathopulosz (Canetopulosz 64.), Sztafilidisz (Holebasz 36.)– Szamarisz, Tahcidisz – Mantalosz (Kone 73.), Fortunisz, Pelkasz – Mitroglu. Szövetségi kapitány: Kosztasz Canasz
Magyarország: Király - Fiola, Juhász, Kádár, Leandro – Lovrencsics (Nikolics 62.), Gera (Nagy Á. 71.), Elek, Dzsudzsák (Kalmár 71.) – Németh K., Böde. Szövetségi kapitány: Bernd Storck
Gólszerző: Sztafilidisz 5., Tahcidisz 57., Mitroglu 79., Kone 86. ill. Lovrencsics 26., Németh K. 54., 75.