Mesterházy ennek ellenére hosszú ideje járja az országot. Forrásaink szerint sokan szívesen látnák a poszton Ujhelyi István EP-képviselőt, a szocialisták alelnökét, ám számolnak azzal is, hogy ő most nem fog Brüsszeltől elszakadni, bár nem költözött a belga fővárosba. Vannak viszont önjelöltek; néhány hete még közéjük sorolták Lukács Zoltánt, akiről jelenleg nem tudni, mik a szándékai.
MSZP-s körből úgy értesültünk, Tóth Bertalanra, akiről augusztusban elterjedt, hogy Puch László egykori pártpénztárnok miniszterelnök-jelöltnek szánja, nem bíznák az elnöki posztot. Tóth egyébként nyáron lapunknak azt állította, nem Puch, hanem a baloldal embere, és nem örül a kiszivárogtatásnak, mert a szocialistáknál nincs casting. Ismert szocialista politikusok néhány hete lapunknak arról beszéltek, a legnagyobb gond, hogy nem látják a lehetséges új elnököt, csak az önjelölteket.
Hiller István, az Országgyűlés szocialista alelnöke viszont tegnap lapunkban, ha kimondatlanul is, de meghirdette elnöki programját. Véleménye szerint akkor lesz jövője az MSZP-nek, ha nem önmagával foglalkozik, hanem azoknak az embereknek a problémáival, akiktől a szavazatokat várja. Nem elég azt mondani: Orbán takarodj!, mert a tagadás csak az örökké való ellenzékiséget kódolja a párt jövőjébe.
Nem lesz palotaforradalom az MSZP-ben, és előrehozott tisztújításra sem készülnek. Erről napok óta igyekeznek meggyőzni a közvéleményt a szocialisták. Forrásaink szerint viszont az országos választmány legutóbbi ülésén forrtak az indulatok. A november 28-i kongresszusra készülve többen elmondták, nem lehet csupán az alapszabály módosításáról dönteni, mert egy helyben toporognak, színtelenek, és ha ez így folytatódik, soha nem lesz váltópárt az MSZP-ből. Többen az elnökség menesztését sürgették, mások viszont arra figyelmeztettek, nem szabad kapkodni. Az előrehozott tisztújításnak azért nincs sok értelme, mert ha azt novemberben el is rendelné a kongresszus, az alapszabály értelmében március elejénél korábban akkor sem lehetne lebonyolítani. Akkor pedig már meg lehet várni a néhány hónappal később esedékes soros tisztújítást.
Egy belső használatra készült felmérés szerint állítólag a tagság sem bízik abban, hogy a jelenlegi vezetéssel választást nyerhetnek 2018-ban, pedig sokan azt gondolják, hogy a szocialisták alakíthatnak kormányt akár már a következő ciklusban Magyarországon. A közvélemény-kutatásból forrásaink szerint kiderült, hogy a baloldali választók többsége nem tudja, hogy jelenleg Tóbiás József vezeti a pártot és az elnökség tagjai közül is keveset ismernek. Információnk szerint a felmérés azt is megmutatta, hogy a választók csak három pártot ismernek: a Fideszt, a Jobbikot és a szocialistákat, a többi demokratikus ellenzéki párt nem "látszik", politikusaikat pedig az MSZP-hez sorolják.